Pharmaguida – Mammavit DHA

2,250 Lekë

In stock

Përshkrimi i Produktit

Kapsulat xhelatinoze të Mammavit DHA janë një suplement dietik me vitamina, minerale dhe DHA, që ofrojnë një kontribut shtesë në raste nevoje të shtuar nga trupi apo mangësi të këtyre përbërësve.

Disa përbërës në këtë produkt mund të kontribuojnë në:

 • Rritjen e indeve të nënës gjatë shtatzanisë dhe në formimin normal të gjakut (acidi folik)
 • Formimin normal të qelizave të kuqe të gjakut, hemoglobinës dhe në trasportin normal të oksigjenit (vitamina B2)
 • Mbrotjen e qelizave nga stresi oksidativ (Bakri dhe Vitamina B2)
 • Në funksionimin normal të sistemit imunitar dhe në ndarjen qelizore (hekuri, acidi folik dhe vitamina D)
 • Në metabolizmin energjitik normal (Biotin, Vitamina B2, hekur, magnez dhe bakër)
 • Në formimin normal të indit lidhor (magnezi)
 • Në sintezën normale të hormoneve steroidike, në metabolizmin e vitaminës D dhe disa neurotransmetuesve (vitamina B5)
 • Në transportin normal të hekurit në organizëm (bakri)

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet të merret një kapsulë në ditë, mundësisht me vaktin kryesor. Duhet të gëlltitet dhe jo të përtypet.

Kujdes! Mbajeni larg fëmijëve nën 3 vjeç. Suplementet dietike nuk mund të zevendësojnë një dietë të balancuar dhe një mënyrë jetese të shëndetshme. Mos e tejkaloni dozën ditore. Ruajeni në vënd të freskët (<25 °C) dhe të thatë, larg nga drita dhe nxehtësia.
Pa gluten.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Pharmaguida

Mosha

Të gjithë

Forma

Kapsula xhelatinoze

Sasia

30

Fish Oil; gelatin (water, gelatin – sulfur dioxide and sulphites); Iron pyrophosphate; stabilizers: glycerin, thickener: glyceryl monostearate, sunflower lecithin; Zinc sulphate monohydrate; Vitamin B3 (Nicotinamide); Vitamin E (DL-α-tocoferilacetato); Vitamin B5 (calcium pantothenate); Copper sulphate pentahydrate; dyes: red and yellow iron oxide (E172), titanium dioxide (E171); Sodium fluoride; vitamin B12 (Cyanocobalamin 0.1%; support: maltodextrin); Vitamin B2 (Riboflavin); vitamin B6 (Pyridoxine hydrochloride); Vitamin B1 (Thiamine Hydrochloride); Folic acid (acid pteroilmonoglutammico); Vitamin D3 (cholecalciferol; Support: medium chain triglycerides, tocopherol); Potassium iodide; Sodium selenite; Vitamin H (Biotin).

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaguida – Mammavit DHA”

LART