Pharmaguida – Echigin xhel vaginal

1,550 Lekë

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Echigin xhel vaginal indikohet për cervikovaginitin akut dhe të përsëritur, ectropions (patologji inflamatore të qafës së mitrës), dismikrobizmat vaginale, vaginitin, vaginozën. Acidifikimi i ambientit vaginal me rivendosjen e pH fiziologjik dhe florës mikrobiale normale. Eutrofike në mukozën vaginale në distrofinë klimaterike.

Udhëzime mbi përdorimin

Doza e rekomanduar është 1 aplikim në mbrëmje (5 g) për 6 net rresht në infeksione vaginale, deri në 12 net rresht në vaginitis akut dhe në qafën e mitrës kronike. Në menopauzë, si eutrofik, 2 aplikime javore.

Kujdes: Mbajeni larg fëmijëve. Ruajeni larg burimeve të dritës dhe nxehtësisë. Mos përdorni në prani të lezioneve.  Përdorni produktin brenda 30 ditëve nga hapja e parë e tubit. Data e skadimit i referohet produktit të paprekur, të ruajtur siç duhet.

Firma

Pharmaguida

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

30gr

Composition
Echinacea Purpurea 4% dry extract, Aloe Vera Powder, Polycarbophil, Natrosol HR, imidazolidin Urea, Disodium EDTA, Sodium dehydroacetate, Triethanolamine qs at pH 4.5, Water.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaguida – Echigin xhel vaginal”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART