Pharmaguida – Bimbovit Ferro

(1 përshtypje mbi produktin)

1,300 Lekë

Suplement vitaminik kundër anemisë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Bimbovit Ferro ofron një funksion unik në furnizimin e organizmit me të gjithë mineralet dhe vitaminat e nevojshme për të parandaluar dhe luftuar aneminë. Ky integrator përmban hekur, acid folik, vitaminë C dhe vitaminë B12 të nevojshëm për të arritur nevojat e trupit.

Hekuri është i domosdoshëm në prodhimin e rruazave dhe shpeshherë duhet të merret me anë të suplementeve për të evituar aneminë. Acidi folik është komponent esencial i eritrociteve dhe është një faktor kyç në sintezën e rruazave të kuqe të gjakut. Sasia optimale e acidit folik në organizëm rrit dhe përthithjen e hekurit dhe e bën atë më të shfrytëzueshëm nga trupi, duke lehtësuar të gjithë proçesin e prodhimit të rruazave të kuqe të gjakut.
Vitamina B12 është një tjetër element kritik i sintezës së eritrociteve dhe një element strukturor i vëndit ku lidhet hekuri në çdo rruazë të kuqe.
Vitamina C ka një aktivitet antioksidant dhe bën më efektive përthithjen gastrike të hekurit.

Bimbovit Ferro nuk përmban konservues. Mund të përdoret me qumësht dhe mund të dozohet me lehtësi : 1 pikë = 1mg hekur.

 

Firma

Pharmaguida

Mosha

Fëmijë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

15ml

Çdo dozë përmban: Vitamin C 17,5 mg, Iron Ferrous glycerol 3-phosphate 5 mg, Folic Acid (Folinated Calcium) 50 mcg, Vitamin B12 0,5 mcg.
Eksipientë: Fructose, Aroma Vanilla.

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Pharmaguida – Bimbovit Ferro
 • .

  pershendetje sa kohe duhet te perdoret nga hapja?

  • FarmaCity F.

   Pershendetje! Brenda 2 muajve mund te perdoret per sa kohe ruhet ne kushtet e pershtatshme (larg nga drita, ne vend te fresket dhe te thate)

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART