Pharmaguida – Bimbovit Drops

1,200 Lekë

Integrator multivitaminik për fëmijë (me pika).

In stock

Përshkrimi i Produktit

Bimbovit është një integrator që ndihmon mjaft mirë në rastet e nevojës së shtuar ose të marrjes më të pakët me anë të dietës të vitaminave. Vitaminat kanë një rëndësi të madhe për fëmijët pasi nxisin mjaft proçese metabolike, energjitike por dhe në mekanizmat e sistemit imunitar.

Një marrje ditore e vitaminave D, E, K, C, B6 dhe acidit folik në fëmijët prematurë është gjithmonë e këshillueshme; shtimi i vitaminës A duket se zvogëlon dhe rriskun për komplikacione pulmonare. Pas lindjes foshnjes për të parandaluar hemoragjinë që mund të sjellë rrezik për jetën e të porsalindurit (% e ulët) ose dëme në tru, i vjen në ndihmë vitamina K. NevojaSuplementet vitaminike janë gjithashtu të këshillueshme në rastet e intolerancave ushqimore tek fëmijët:

 • vitamina A – këshillohet në rastet e intolerancës ndaj proteinave të qumështit.
 • vitamina C – në rastet e intolerancës ndaj fruktozës.

Mungesa e vitaminës D mund të sjellë çrregullime të rënda në metabolizimin e kalçiumit dhe fosforit në zhvillimin e kockave që sjell deri në rakitizëm.

Udhëzime mbi përdorimin

10 pika në ditë. Mund të ndahet dhe në dy administrime të ndryshme.

Firma

Pharmaguida

Mosha

Fëmijë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

30ml

Vitamin C, Vitamin PP, Vitamin E, Vitamin B2, Vitamin B6, Vitamin B1, Vitamin A, Folic Acid, Vitamin H, Vitamin K1, Vitamin D3, Vitamin B12. Preservative: Potassium sorbate, Methylparahydroxybenzoate. Acidifier: citric acid. Aroma: Orange. Sweeteners: fructose, sodic saccharine. Dispersant: Polysorbate 20.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaguida – Bimbovit Drops”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART