Pharmaguida – Bimbovit D3

1,200 Lekë

Suplement vitamine D3 (cholecalciferol)

Përshkrimi i Produktit

Bimbovit D3 është një suplement vitamine D3 (cholecalciferol).
Vitamina D3 ndihmon në parandalimin e rakitizmit dhe luan një rol të rëndësishëm në formimin e kockave. Vitamina D stimulon absorbimin e kalçiumit dhe fosforit në zorrë dhe ndihmon në mbajtjen e niveleve normale te kalçiumit në gjak. Gjithashtu vitamina D ndihmon në funksionimin normal të sistemit imunitar.
Sipas studimeve epidemiologjike marrja e rregullt e vitaminës D gjatë shtatzanisë sjell një rrisk më të ulët (-60%) për zhvillim të astmës dhe alergjive tek fëmijët.

Udhëzime mbi përdorimin

Në rastet e lindjeve të parakohshme, rekomandohen 4-8 pika (400-800 IU) në ditë ose ndiqet rekomandimi i mjekut.
Tek foshnjat gjatë vitit të parë të jetës, rekomandohen 4 pika në ditë (400 IU) ose ndiqet rekomandimi i mjekut.
Nga viti i dytë e jetës dhe në vazhdim ndiqet udhëzimi i mjekut.

Firma

Pharmaguida

Mosha

Fëmijë

Forma

Flakon me pikatore

Sasia

15ml

Vitamin D3 (100 IU për pikë).
Përbërës të tjerë:
Vaj luledielli, acide yndyrore me zinxhir të mesëm dhe të shkurtër.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaguida – Bimbovit D3”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART