- 20%

Pharmaceris – Whitening Foam Eye And Face Cleansing

1,831.20 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris – Whitening Foam Eye And Face Cleansing

Shkumë e butë larëse e cila përdoret në përditshmëri për të pastruar fytyrën dhe zonën rreth syve për lëkurat e hiperpigmentuara. Pastron në mënyrë efektive lëkurën, duke hequr çdo papastërti dhe mbetje make-up. Një kompleks i përbërësve aktivë (vitamina PP, acerola) ndriçon lëkurën dhe barazon tonin e saj. D-panthenol dhe allantoin ndihmojnë në qetësimin e irritimeve. Shkuma e butë hidraton intensivisht lëkurën dhe ruan ekuilibrin, e bën lëkurën më pak të prirur ndaj reagimit të ndjeshmërisë së lartë.

Përbërësit aktivë :

 • Ekstrakt Acerola – antioksidant i cili mbron lëkurën nga efektet e dëmshme të agresorëve mjedisorë. Forcon enët e gjakut dhe nxit rinovimin e qelizave të lëkurës, në të njëjtën kohë zvogëlon çdo skuqje.
 • Vitamina PP (Vitamina B3, Niacynamide) – një hidratues i fuqishëm që depërton në shtresat e thella të lëkurës dhe rimbush lipidet. Mbron epidermën dhe promovon rigjenerimin e saj. Parandalon ndjenjën e lëkurës së tendosur.
 • Glucam® –  ruan nivelin e hidratimit optimal në epidermë për një kohë të gjatë. Ajo zbut lëkurën dhe rikthen qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e humbur.
 • D-panthenol – ka një efekt qetësues dhe e bën lëkurën më pak të prirur ndaj reaksioneve
 • Ekstrakti i gjembaçit të qumështit – një burim i pasur i silimarinës i cili ka një efekt të fortë mbrojtës radikal dhe anti-inflamator. Ajo mbron lëkurën nga rrezatimi i dëmshëm UV. Promovon dhe përshpejton rigjenerimin e lëkurës së dëmtuar.
 • Pa sapun
 • Tolerancë e lartë
 • Testuar dermatologjikisht

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në pëllëmbë dhe lani fytyrën duke përdorur lëvizje rrethore. Më pas shpëlajeni me ujë.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pompë

Sasia

150ml

Aqua (Water), Glycerin, Betaine, Cocamidopropyl Betaine, Methyl Gluceth-20, Panthenol, Allantoin, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Niacinamide, Malpighia Punicifolia (Acerola) Fruit Extract, Silybum Marianum (Lady’s Thistle) Extract, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Disodium Undecylenamido MEA- Sulfosuccinate, Hydroxyethylcellulose, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Citric Acid, Propylene Glycol, Phenoxyethanol, Parfum (Fragrance).

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris – Whitening Foam Eye And Face Cleansing”

LART