- 20%

Pharmaceris – Viti-Melo Repigmentation Night Cream

3,719.20 Lekë

Për fytyrë dhe trup

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris – Viti-Melo Repigmentation Night Cream

Rekomandohet për të rriturit dhe fëmijët (5 vjeç e lart) për të mbrojtur dhe ushqyer lëkurën e prekur nga vitiligo dhe të depigmentuar gjatë ditës. Ai minimizon rrezikun e djegieve nga dielli dhe parandalon zmadhimin e mëtejshëm të njollave të zbardhura të lëkurës.

 • Duke siguruar mbrojtje të patentuar kundër radikalëve të lirë, kompleksi unik i acidit rozmarinik dhe tioprolinës ndërvepron me qelizat e lëkurës vitiligo.
 • Ka një efekt anti-inflamator në IL-6 dhe mbron mitokondritë kundër dëmtimit oksidativ.
 • Përbërësit aktiv mbështesin prodhimin e pigmentit dhe parandalojnë depigmentimin.
 • Së bashku me VDR, e cila stimulon receptorin e vitaminës D, nxit repigmentimin e lëkurës.
 • MelPigment mbështet reduktimin e kontrastit të ngjyrave duke pigmentuar gradualisht lëkurën dhe duke zvogëluar njollat.

Udhëzime mbi përdorimin

Përdorni çdo ditë para gjumit. Aplikoni me kujdes në zonat e depigmentuara. Për të arritur rezultatet e pritshme, përdorni produktin së bashku me kremin VITI-MELO DAY.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Pharmaceris

Mosha

5+

Forma

Tubet

Sasia

40ml

Aqua (Water), Glycerin, Sodium Polyacrylate, Dimethicone, Prunus Persica (Peach) Kernel Oil, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Cyclopentasiloxane, Hydroxyacetophenone, Trideceth-6, Pentylene Glycol, Naringenin, Silica, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Cichorium Intybus (Chicory) Root Extract, Ethylhexylglycerin, Butylene Glycol, Timonacic, Dihydroxyacetone, Hydroxyethylcellulose, Lecithin, Triisostearin, Polysorbate 20, Soluble Collagen, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Hydrolyzed Elastin, Phenoxyethanol.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris – Viti-Melo Repigmentation Night Cream”

LART