- 20%

Pharmaceris – Triple Action Whitening Day Cream (SPF 50+)

Original price was: 3,861 Lekë.Current price is: 3,088.80 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris – Triple Action Whitening Day Cream (SPF 50+)

Rekomandohet për kujdesin e përditshëm të lëkurës me hiperpigmentime, për shkak të ekspozimit në diell, shtatzënisë, operacioneve estetike, trajtimeve dermatologjike ose inflamacionit.

 • Krem unik, shumë i koncentruar përmban 4% Niacinamide, një substancë me veti ndriçuese të krahasueshme me ato të hidrokinonit, një përbërës aktiv i trajtimeve mjekësore zbardhuese.
 • Niacinamide është një substancë shumë që bllokon në mënyrë efektive sintezën e melaninës, duke ndihmuar në parandalimin e njollave të reja epidermale.
 • Efekti zbardhues përforcohet nga vitamina C dhe kompleksi Biomimetic-Peptide.
 • Vitamina E vepron si një antioksidant fiziologjik i cili vonon plakjen e lëkurës.
 • Filtri SPF 50+ siguron një mbrojtje efektive.
 • Kremi nuk shkakton depigmentim të lëkurës së shëndetshme.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni kremin në zonat e hiperpigmentuara 2-4 herë në ditë. Efekti është i dukshëm pas një minimumi prej 3 javësh të përdorimit të produktit. Shmangni ekspozimin në diell gjatë trajtimit dhe për 10 javë më pas. Rekomandohet të përdorni kremin e natës Pharmaceris Whitening si një trajtim plotësues.

Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

30ml

SPF

50+

: Aqua (Water), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Octocrylene, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide (nano), Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Butyl Methoxydibenzoylmethane, 1,2-Hexanediol, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Triazone, Tocopheryl Acetate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano), Niacinamide, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Xanthan Gum, Alumina, Palmitic Acid, Allantoin, Decyl Glucoside, Stearic Acid, BHA, Rumex Occidentalis Extract, Simethicone, Dextran, Nonapeptide-1, Diazolidinyl Urea, Phenoxyethanol, Parfum (Fragrance).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris – Triple Action Whitening Day Cream (SPF 50+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART