- 20%

Pharmaceris – T Sebo-Moistatic Face Cream (SPF 30)

Original price was: 2,852 Lekë.Current price is: 2,281.60 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris – T Sebo-Moistatic Face Cream (SPF 30)

Kremi hidraton intensivisht lëkurën e thatë të dehidratuar për shkak të trajtimeve kundër akneve, dhe ruan ekuilibrin e saj të hidratimit për një kohë të gjatë. Falë efektit gjithëpërfshirës të molekulave higroskopike, kremi depërton në shtresat më të thella të lëkurës dhe ruan hidratimin në epidermë për një kohë të gjatë. Zvogëlon shqetësimet dhe ndjesinë e lëkurës së tendosur. Kremi përmban një kompleks prebiotik dhe allantoin të cilët qetësojnë dhe lehtësojnë irritimet duke stimuluar rritjen e mikroflorës mbrojtëse fiziologjike për të ulur mbindjeshmërinë e lëkurës ndaj agresorëve mjedisorë.
Agjentët antibakterialë (lëvorja e shelgut dhe ekstraktet e sherebelës) rregullojnë procesin e eksfolimit të epidermës dhe parandalojnë shpërthimet e reja të akneve. Kremi gjithashtu përmban një filtër SPF 30 i cili në mënyrë efektive minimizon rrezikun e irritimit dhe hiperpigmentimit të lëkurës në lidhje me reaksionet fotoalergjike dhe fototoksike. Absorbohet shpejt dhe nuk bllokon poret e lëkurës.

 • Testuar klinikisht
 • Testuar dermatologjikisht

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni kremin në lëkurë pas pastrimit me produkte nga linja Pharmaceris T. Shmangni zonën e syve.
Përdorni çdo ditë në mëngjes. Perfekte si bazë make-up.

Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

50ml

SPF

30

Aqua (Water), Ethylhexyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Pentylene Glycol, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Cetearyl Alcohol, Ethylhexyl Triazone, Cyclohexasiloxane, Cetyl Alcohol, PEG-100 Stearate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano), Sodium Polyacrylate, Cetearyl Glucoside, Dimethicone, Inulin, Hydroxyethyl Urea, Parfum (Fragrance), Propylene Glycol, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Allantoin, Mandelic Acid, Polysilicone-11, Decyl Glucoside, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Ammonium Lactate, BHA, Salvia Officinalis (Sage) Extract, Glucose, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Xanthan Gum, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris – T Sebo-Moistatic Face Cream (SPF 30)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART