- 20%

Pharmaceris – T Night Exfoliating Cream (5% Mandelic Acid)

Original price was: 2,886 Lekë.Current price is: 2,308.80 Lekë.

1st Degree Of Exfoliation

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris – T Night Exfoliating Cream (5% Mandelic Acid) 1st Degree Of Exfoliation

Krem nate për kujdesin e përditshëm të lëkurës së prirur ndaj akneve, përfshirë lëkurën delikate dhe të ndjeshme, lëkurën me njolla, si dhe lëkurat e yndyrshme. Kremi mund të përdoret në mënyrë të sigurt gjatë gjithë vitit. Në verë, rekomandohet të përdorni një krem ​​mbrojtës me të paktën SPF 20. Kremi ka veti kundër akneve dhe rregullon sebumin, duke eliminuar shenjat ekzistuese të akneve dhe duke zvogëluar formimin e papërsosmërive të reja.

 • Acidi Mandelik eksfolion butësisht qelizat e vdekura të lëkurës, duke zhbllokuar poret e lëkurës dhe duke lehtësuar aknet. Gjithashtu lejon depërtimin më të thellë të ekstraktit të limonit në lëkurë duke siguruar një efekt zbutës.
 • Veprimi sinergjik i përbërësve aktivë të përmbajtur në krem ​​zbut në mënyrë perfekte lëkurën, zvogëlon dukshmërinë e poreve dhe barazon tonin e lëkurës.
 • Produkti mund të përdoret i vetëm ose si pjesë e një trajtimi eksfoliues me dy faza me krem ​​SEBO-ALMOND PEEL 10% në mënyrë që të sigurohet një efekt më i mirë eksfolimi.
 • Testuar dermatologjikisht dhe klinikisht

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni kremin në fytyrën e pastruar, duke shmangur zonën e syve.
Përdoreni çdo ditë para gjumit. Kur përdorni produktin mund të përjetoni skuqje të përkohshme i cili është një reagim natyral i lëkurës.

Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

50ml

Aqua, Mandelic Acid, PPG-15 Stearyl Ether, Propylene Glycol, Steareth-21, Cetearyl Alcohol, Tromethamine, Steareth-2, Dimethicone, Nylon-12, Cyclopentasiloxane, Magnesium Aluminum Silicate, Chondrus Crispus (Carrageenan), Ceteareth-20, Xanthan Gum, Cyclohexasiloxane, Ethoxydiglycol, Glucose, BHT, Citrus Medica Limonum (Lemon) Juice, Butylene Glycol, Ascorbic Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Potassium Sorbate, Parfum, Caramel.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris – T Night Exfoliating Cream (5% Mandelic Acid)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART