- 20%

Pharmaceris – T Sebo-Almond Peel (10% Mandelic Acid)

Original price was: 3,338 Lekë.Current price is: 2,670.40 Lekë.

2nd Degree Of Exfoliation

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris T Sebo-Almond Peel (10% Mandelic Acid)

Krem nate për kujdesin e përditshëm të lëkurës së prirur ndaj akneve, përfshirë lëkurën delikate dhe të ndjeshme, lëkurën me njolla, si dhe lëkurat e yndyrshme. Kremi mund të përdoret në mënyrë të sigurt gjatë gjithë vitit. Në verë, rekomandohet të përdorni një krem ​​mbrojtës me të paktën SPF 20. Bazuar në acidin mandelik 10%, kremi redukton në mënyrë efektive papërsosmëritë ekzistuese, rregullon sebumin dhe zbut lëkurën.

 • Acidi Mandelik eksfolion butësisht lëkurën duke hequr qelizat e vdekura të lëkurës. Për më tepër, pastron poret e lëkurës dhe i bën ato të duken dukshëm më të vogla.
 • Ndihmon në lehtësimin e akneve dhe përshpejton rigjenerimin e epidermës.
 • Parandalon njollat ​​dhe ato të akneve.
 • E kombinuar me proteinat e bajames së ëmbël, kremi parandalon shenjat e hershme të plakjes dhe e bën teksturën e lëkurës të lëmuar dhe të barabartë.
 • Testuar dermatologjikisht dhe klinikisht

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni kremin në fytyrën e pastruar, duke shmangur zonën e syve.
Përdoreni çdo ditë para gjumit. Kur përdorni produktin mund të përjetoni skuqje të përkohshme i cili është një reagim natyral.

Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

50ml

Aqua (Water), Mandelic Acid, Butylene Glycol, Glycerin, Tromethamine, Isohexadecane, Dicaprylyl Ether, Cyclopentasiloxane, Cetyl Alcohol, Sodium Polyacrylate, Cyclohexasiloxane, Cetearyl Alcohol, Xanthan Gum, Methyl Glucose Sesquistearate, Ceteareth-20, Silica Dimethyl Silylate (nano), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Ethylhexylglycerin, Methylparaben, Phenoxyethanol, Parfum (Fragrance).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris – T Sebo-Almond Peel (10% Mandelic Acid)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART