- 20%

Pharmaceris – T Comedone Acne Cream

Original price was: 3,370 Lekë.Current price is: 2,696 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris – T Anti-Comedone Cream

Formula e kremit Anti-Comedone zvogëlon numrin dhe madhësinë e pikave të zeza dhe pikave të bardha, duke ngushtuar gjithashtu poret e lëkurës. Normalizon rrjepjen dhe zhbllokon poret për të promovuar nxjerjen e sebumit. Unifikon tonin e lëkurës dhe zbeh hiperpigmentimin post akne.
Zvogëllon skuqjen dhe nxit rigjenerimin e lëkurës. Në mënyrë efektive pengon rritjen e baktereve që shkaktojnë akne (Cutibacterium acnes).

 • Acid Shikimik – ka një efekt të fortë antibakterial kundër akneve dhe zhbllokon poret. Për më tepëlr hidraton dhe rigjeneron lëkurën, duke e lënë atë të butë në prekje.
 • Diglikinat Potasium Azelyol – molekula kombinon acidin azelaik dhe glicinën, është më e butë për lëkurën sesa acidi i pastër azelaik dhe ka veti më të mira hidratuese.
 • Niacinamide – lufton aknet falë vetive të saj anti-inflamatore dhe normalizon sekretimin e dhjamit. Përmirëson teksturëln e lëkurës dhe ka një efekt kundër plakjes, ndërsa zbardh njollat.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni çdo ditë në mëngjes dhe para gjumit në lëkurë të pastër, duke shmangur zonën e syve. Mund të përdoret si bazë make-up.

Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

40ml

Aqua (Water), Dicaprylyl Ether, Dibutyl Adipate, Glycerin, Propanediol, Cetyl Alcohol, Polyacrylamide, Silica, Glyceryl Stearate, Potassium Azeloyl Diglycinate, Shikimic Acid, Niacinamide, C13-14 Isoparaffin, Hydroxyacetophenone, PEG-75 Stearate, Ceteth-20, Steareth 20, Laureth-7, Parfum (Fragrance).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris – T Comedone Acne Cream”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART