- 20%

Pharmaceris – T Anti-Acne Retinol 0.3 Night Cream

(2 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 3,962 Lekë.Current price is: 3,169.60 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris – T Anti-Acne Retinol 0.3 Night Cream

Kremi ka një përqendrim të lartë prej 0.3% retinol të pastër që ofron një efekt të balancuar kundër rrudhave dhe kundër akneve, duke rikthyer funksionimin normal të lëkurës gjatë ndryshimeve hormonale. Retinoli rikthen homeostazën, zvogëlon sekretimin e tepërt të sebumit, zhbllokon dhe zvogëlon poret. Gjithashtu ka një efekt shumë të fortë kundër rrudhave, duke formuar fibrile ankorimi midis epidermës dhe dermës, duke zvogëluar thellësinë, numrin, vëllimin e rrudhave dhe vijave të holla.

Kur përdoret rregullisht, kremi ndihmon në zbutjen dhe përmirësimin e teksturës së lëkurës.

Për të siguruar rehati optimale të lëkurës, formula është e pasuruar me përbërës hidratues dhe ushqyes zbutës (ekstrakt zambaku, gjalpë shea, dhe vaj pambuku) dhe 4% skualene biomimetike që forcojnë barrierën lipidike të epidermës.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni çdo ditë gjatë natës në fytyrë, qafë dhe dekolte të pastër, duke shmangur kontaktin me sytë dhe gojën. Gjatë përdorimit, produkti mund të shkaktojë skuqje të përkohshme të lëkurës, e cila është një reagim normal. Gjatë ditës, aplikoni një mbrojtje ndaj diellit minimalisht me SPF 30.

Nuk duhet të përdoret nga gratë shtatzëna dhe pacientët që aktualisht marrin derivate të vitaminës A orale.

Firma

Pharmaceris

Mosha

18+

Forma

Tubet

Sasia

40ml

Aqua (Water), Hydrogenated Polydecene, Glycerin, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Squalane, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, 1,2-Hexanediol, Gossypium Herbaceum (Cotton) Seed Oil, Hydrogenated Olive Oil Decyl Esters, Cetearyl Glucoside, Potassium Cetyl Phosphate, Retinol, Sodium Polyacrylate, Hydroxyacetophenone, Pentylene Glycol, Glyceryl Behenate, Paraffin, Xanthan Gum, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, C10-18 Triglycerides, Tocopheryl Acetate, BHA, Cera Alba (Beeswax), Stearic Acid, Glucose, Ceramide NP, Ethylhexylglycerin, Clintonia Borealis (Lily) Root Extract, BHT, Phenoxyethanol, Parfum (Fragrance).

Pështypjet mbi produktin
 • 2.33
  vlerësime
 • 5 Yje
  67%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  67%
2 përshtypje për Pharmaceris – T Anti-Acne Retinol 0.3 Night Cream
 • Ornela T. (blerës i verifikuar)

  Nuk me ka ndihmuar fare me aknet

 • Anxhela G. (blerës i verifikuar)

  Ky krem eshte fantastik vetem ne nje jave perdorim ma pastroi fytyren jam shume e kenaqur

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART