- 40%

Pharmaceris – Sensi Protect (SPF 50+)

Original price was: 3,430 Lekë.Current price is: 2,058 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris Sensi Protect (SPF 50+)

Një emulsion me konsistencë shumë të lehtë, i rekomanduar për përdorim të përditshëm në fytyrë dhe në zonat e ndjeshme të syve.

Ofron mbrojtje shumë të lartë ndaj një spektri të gjerë të rrezatimit të dëmshëm diellor dhe hidratimit optimal. Formula rekomandohet për lëkurë të ndjeshme dhe alergjike, lëkurë të kombinuar me tendencë të yndyrshme.

Formula e emulsionit të lehtë përthithet shpejt, duke siguruar një efekt DRY-TOUCH, duke e lënë lëkurën të thatë në prekje.

Acidi hialuronik hidraton dukshëm dhe përmirëson qëndrueshmërinë e lëkurës. Antileu-DNA protect forcon barrierën imunitare të lëkurës dhe mbron ADN-në e qelizave nga dëmtimi i shkaktuar nga rrezatimi UV.

Përmbajtja e vitaminës E dhe alantoinës përshpejton rigjenerimin dhe siguron mbrojtje antioksiduese, duke ngadalësuar proceset e fotoplakjes. Emulsioni tolerohet mirë në zonën e syve (EYE-SAFE*), gjë që konfirmohet nga analizat e kryera nën mbikëqyrjen e një okulisti.

Formulë e sigurtë për mjedisin ujor.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni emulsionin në mënyrë të barabartë në fytyrë dhe zonën e syve 20-30 minuta para ekspozimit në diell.

Riaplikoni çdo 2 orë dhe çdo herë pas larjes, notit.

Emulsioni është një bazë e shkëlqyer, e përditshme, mbrojtëse për make-up.

Shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me veshjet për të parandaluar njollat.

Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

50ml

SPF

50+

Aqua (Water), Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano), Dibutyl Adipate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Propanediol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Phenoxyethyl Caprylate, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Silica, 1,2-Hexanediol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Ethylhexyl Triazone, Glyceryl Stearate, Allantoin, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Sodium Hyaluronate, Laminaria Ochroleuca Extract, Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl / Dimethylcarbonate Copolymer, Canola (Canola) Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Decyl Glucoside, Acrylates/C10- 30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Carbonate, Chondrus Crispus (Carrageenan), Citric Acid, Arginine, Coco-Glucoside, Xanthan Gum, Propylene Glycol, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Ethylhexylglycerin

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris – Sensi Protect (SPF 50+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART