- 40%

Pharmaceris – Sun Protection Face and Body Cream SPF 50+ (6m+)

Original price was: 2,941 Lekë.Current price is: 1,764.60 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris S – Sun Protection Face and Body Cream SPF 50+

Produkt i testuar dermatologjikisht dhe klinikisht me një nivel shumë të lartë mbrojtjeje nga rrezet e forta të diellit, djegiet nga dielli dhe rrezatimi UVA dhe UVB për lëkurën delikate dhe të ndjeshme të fytyrës dhe trupit të fëmijëve dhe foshnjave mbi 6 muajsh.

Ky krem ​​është krijuar në mënyrë të specializuar për të mbrojtur me efikasitet lëkurën e ndjeshme të foshnjave dhe fëmijëve nga efektet e dëmshme të diellit dhe ekspozimit mjedisor.
Produkti përmban një përzierje të veçantë të filtrave UVA dhe UVB me një mekanizëm të dyfishtë mbrojtjeje UV (duke reflektuar dhe thithur rrezet e diellit) për të ofruar mbrojtje shumë të lartë nga rrezet e forta të diellit dhe efektet e dëmshme të tij.

Formula e tij është e pasur me vajin e luleve të pasionit, i cili qetëson irritimet dhe kundërvepron ndaj efektit negativ të mjedisit agresiv. Kremi gjithashtu përmban acid folik, i cili siguron mbrojtje të qelizave të lëkurës nga dëmtimet e shkaktuara nga rrezet UV.

Ekstrakti vajor i algave të arta siguron hidratim të mjaftueshëm të lëkurës për të parandaluar tharjen e tepërt dhe humbjen e lagështirës nga epiderma. Formula është rezistente ndaj ujit dhe përthithet shpejt. Nuk lë mbetje të yndyrshme apo ngjitëse në lëkurë.

Lulja e pasionit qetëson dhe lehtëson irritimet dhe kundërvepron me efektin negativ të agresorëve mjedisorë. Acidi folik nxit rigjenerimin e lëkurës dhe riparon në mënyrë efektive duke parandaluar dëmtimin e ADN-së. Stimulon prodhimin e kolagjenit dhe elastinës për të përmirësuar elasticitetin e lëkurës. Alga e artë parandalon thatësinë e tepërt, forcon barrierën lipidike të lëkurës, hidraton lëkurën dhe nxit rinovimin e epidermës, duke ofruar lehtësim intensiv. Filtrat mbrojtës UVA dhe UVB reflektojnë dhe thithin rrezet e diellit për të ofruar mbrojtje efektive të lartë nga rrezet intensive të diellit.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni kremin në fytyrë 0se në trup 20-30 minuta përpara ekspozimit në diell. Aplikojeni përsëri kremin çdo 2 orë dhe çdo herë pas larjes ose notit.

Firma

Pharmaceris

Mosha

Fëmijë

Mosha e fëmijës

6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 12+

Forma

Tubet

Sasia

125ml

SPF

50+

Ingredients: Aqua (Water), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, C12-15 Alkyl Benzoate, Octocrylene, Titanium Dioxide (nano), Butylene Glycol, Cetyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano), Dicaprylyl Carbonate, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Laminaria Ochroleuca Extract, Lecithin, Soluble Collagen, Folic Acid, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl / Dimethylcarbonate Copolymer, Caprylyl Glycol, Passiflora Incarnata (Passionflower) Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Simethicone, Triisostearin, Alumina, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Decyl Glucoside, Xanthan Gum, Tromethamine, Propylene Glycol, Pentylene Glycol, Sorbitol, Hydrolyzed Elastin, Hydroxyethylcellulose, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol, Phenethyl Alcohol.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris – Sun Protection Face and Body Cream SPF 50+ (6m+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART