- 40%

Pharmaceris – Protective Dry Oil Duo-Active (SPF 50+)

Original price was: 3,849 Lekë.Current price is: 2,309.40 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris S Protective Dry Oil Duo-Active SPF 50+

Vaji i thatë me mbrojtje të lartë me formulën Duo-Active për lëkurë të thatë e të lagur rekomandohet për lëkura delikate, të ndjeshme dhe normale të cilat kërkojnë mbrojtje shumë të lartë nga rrezatimi i dëmshëm UVA/UVB. Produkti është krijuar për të minimizuar rrezikun e djegieve nga dielli dhe çngjyrosjen e lëkurës të shkaktuar nga ekspozimi në diell.

Rekomandohet veçanërisht për përdoruesit fizikisht aktivë. I jep lëkurës një ndjesi të thatë e jo-ngjitëse. Falë formulës së tij Duo-Aktive, mund të aplikohet si në lëkurë të thatë ashtu edhe në të lagur.

Ky krem ​kundër diellit në formën e një vaji ushqyes është një alternativë efikase ndaj produkteve tradicionale të kremit mbrojtës. Mund të aplikohet lehtësisht, duke lënë një ndjesi ushqyese sateni në lëkurë, pa e bërë atë ngjitëse. Vaji përmban filtrat UVA dhe UVB që thithin rrezet e diellit dhe ofrojnë mbrojtje maksimale kundër rrezatimit intensiv të diellit dhe agjentëve të jashtëm të dëmshëm. Përmban gjithashtu vitaminë E me një efekt të fortë antioksidant i cili forcon barrierën yndyrore të lëkurës, ndërsa ushqen dhe rigjeneron epidermën. Vaji siguron hidratim intensiv të lëkurës, duke parandaluar tharjen e tepërt të saj. Rikthen butësinë e lëkurës duke e bërë atë të lëmuar.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në lëkurë 15 minuta përpara ekspozimit në diell. Riaplikojeni çdo 2 orë, çdo herë pas larjes, notit ose ushtrimeve fizike, si dhe çdo herë që përdorni një peshqir.

Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me spray

Sasia

200ml

SPF

50+

Isopropyl Palmitate, C12-15 Alkyl Benzoate, Cyclopentasiloxane, Isododecane, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Octocrylene, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Triazone, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl / Dimethylcarbonate Copolymer, Tocopheryl Acetate, BHA, Parfum (Fragrance).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris – Protective Dry Oil Duo-Active (SPF 50+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART