- 40%

Pharmaceris S – Capilar and Sun protect (SPF 50+)

Original price was: 3,432 Lekë.Current price is: 2,059.20 Lekë.

Për lëkurën me kapilarë të dukshëm të zgjeruar dhe rosacea

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris S  Capilar and sun protect

Një krem ​​me faktor të lartë mbrojtës i rekomanduar për lëkurën me kapilarë të dukshëm të zgjeruar dhe rosacea, të prirur ndaj hiper-reaktivitetit periodik dhe skuqjes kronike. Projektuar për lëkurën që kërkon një nivel të lartë të mbrojtjes nga rrezet e diellit intensive, rrezatimi i dëmshëm UVA/UVB, dritës së dukshme dhe rrezeve infra të kuqe.

Formula e tij kundër ujit mund të përdoret gjithashtu gjatë rikuperimit nga procedurat e kirurgjisë estetike, peeling ose terapi me lazer, si dhe gjatë dhe pas trajtimeve dermatologjike. Kremi parandalon në mënyrë efektive çngjyrosjen e lëkurës, eritemën, teleangjiektazinë dhe mbindjeshmërinë e shkaktuar nga ekspozimi në diell. Falë teknologjisë inovative të përdorur në filtrat me spektër të gjerë dhe kompleksin AntileuDNA, kremi mbron lëkurën nga IR dhe efektet e saj duke përfshirë angiogjenezën dhe fotoplakjen. Hesperidina forcon muret vaskulare dhe parandalon zgjerimin e kapilarëve. Kremi hidraton, ushqen dhe rigjeneron lëkurën, duke vepruar kundër thatësisë dhe mbindjeshmërisë.

Udhëzime mbi përdorimin

Për përdorim të përditshëm për lëkura të ndjeshme me kapilarë te zgjeruar gjatë periudhave ne ekspozim dhe ndriçim intensiv në rrezet e diellit për të siguruar nivelin më të lartë të mbrojtjes. Aplikoni një sasi të mjaftueshme të kremit në fytyrë 20-30 minuta para ekspozimit në diell. Aplikojeni përsëri kremin çdo 2 orë dhe çdo herë pas larjes ose të notuarit.

Firma

Pharmaceris

Mosha

20+

Forma

Shishe me pompë

Sasia

50ml

SPF

50+

Aqua (Water), Dibutyl Adipate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano), Propanediol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Propylene Glycol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Phenoxyethyl Caprylate, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, 1,2-Hexanediol, Hesperidin Methyl Chalcone, Allantoin, Laminaria Ochroleuca Extract, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Canola (Canola) Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Simethicone, Decyl Glucoside, PEG-75 Stearate, Hydroxyacetophenone, Potassium Cetyl Phosphate, Ceteth-20, Steareth-20, Arginine, Titanium Dioxide (nano), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Coco-Glucoside, Citric Acid, Ethylhexyl Triazone, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Alumina.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris S – Capilar and Sun protect (SPF 50+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART