- 40%

Pharmaceris – Broad Spectrum Sun Protection Cream (SPF 50+)

Original price was: 2,891 Lekë.Current price is: 1,734.60 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris S Broad Spectrum Sun Protection Cream SPF 50+

Formulë e avancuar krijuar për lëkurë shumë të ndjeshme. Rekomandohet për lëkura delikate, të ndjeshme dhe të thata, të prirura ndaj alergjive dhe hiperpigmentimit dhe kërkojne mbrojtje shumë të lartë nga rrezet e forta të diellit, djegiet, rrezatimi i dëmshëm UVA/UVB, si dhe nga drita dhe rrezet infra të kuqe, pra, i gjithë spektri i rrezatimit që arrin në sipërfaqen e planetit. Formulë e përshtatshme për fëmijë dhe bebe mbi 6 muajsh.

Me formulën e tij ultra të lehtë dhe teknologjinë e avancuar të filtrit me spektër të gjerë kremi mbron lëkurën në një sërë nivelesh. Siguron mbrojtje nga efektet e dëmshme të rrezeve UVA, UVB dhe HEV. Faktori mbrojtës AntileuDNA krijon një barrierë të fortë mbrojtëse për sistemin imunitar të lëkurës. Ai minimizon reaksionet e padëshiruara ndaj ekspozimit në diell si acarimi, djegia nga dielli, skuqja, çngjyrosjet, skuqje nga dielli, hiperpigmentimet dhe reaksionet alergjike. Kremi hidraton, ushqen dhe rigjeneron lëkurën, duke vepruar kundër thatësisë dhe mbindjeshmërisë.

Udhëzime mbi përdorimin

Për përdorim të përditshëm në lëkurë për të siguruar nivelin më të lartë të mbrojtjes nga dielli. Aplikoni një sasi të mjaftueshme të kremit në fytyrë 20-30 minuta përpara ekspozimit në diell. Aplikojeni përsëri kremin çdo 2 orë dhe çdo herë pas larjes ose të notuarit.

Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

50ml

Aqua (Water), Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol (nano), Propylene Glycol, Dibutyl Adipate, Diethylamino Hydro- xybenzoyl Hexyl Benzoate, C12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Phenoxyethyl Caprylate, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Octocrylene, 1,2-Hexanediol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Ethylhexyl Triazone, VP/Hexadecene Copolymer, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Decyl Glucoside, Glyceryl Stearate, Canola (Canola) Oil, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Chondrus Crispus (Carrageenan), Tocopheryl Acetate, Arginine, Allantoin, Coco-Glucoside, Caprylic/Capric Triglyceride, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Xanthan Gum, BHA, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Lamina- ria Ochroleuca Extract.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris – Broad Spectrum Sun Protection Cream (SPF 50+)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART