- 40%

Pharmaceris – Protective Body Emulsion (SPF 30)

Original price was: 2,941 Lekë.Current price is: 1,764.60 Lekë.

In stock

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris – S – Protective Body Emulsion (SPF 30)

Rekomandohet për lëkurën delikate të trupit, të ndjeshme dhe problematike – që kërkon mbrojtje të lartë kundër rrezeve intensive të diellit, djegieve nga dielli dhe rrezatimit të dëmshëm UVA/UVB.

Emulsioni përmban një sistem të posaçëm filtrash fotostabile UVA dhe UVB për të siguruar mbrojtje efektive dhe të lartë kundër rrezeve të forta të diellit dhe efekteve të tij negative. Siguron mbi 96% mbrojtje anti-UV dhe minimizon rrezikun e ndryshimeve të pigmentimit dhe njollave.

Kombinimi i vitaminës E, vajit të kanolas dhe të ullirit me një efekt të butë zbutës ushqen, rigjeneron dhe hidraton lëkurën, gjë që përmirëson elasticitetin e saj. Alantoina qetëson irritimet e shkaktuara nga ekspozimi në diell.

I papërshkueshëm nga uji dhe i përshtatur për nevojat e njerëzve aktivë. Përthithet shpejt dhe nuk lë shtresë të yndyrshme në lëkurë.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni një shtresë të bollshme të emulsionit 20-30 minuta para ekspozimit në diell. Përsëriteni aplikimin çdo 2 orë dhe çdo herë pas larjes ose notit.

Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

150ml

Allantoin, Photostable UVA and UVB filters, Vitamin E, Olive wax, Canola oil

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris – Protective Body Emulsion (SPF 30)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART