- 20%

Pharmaceris – H-Purin Anti-Dandruff Shampoo (dry dandruff)

Original price was: 1,990 Lekë.Current price is: 1,592 Lekë.

Out of stock

Futu në listen e pritjes për tu lajmëruar me email në momentin që produkti të rikthehet në gjendje

Kategoritë: , Firma: ,

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris – H-Purin Anti-Dandruff Shampoo (dry dandruff)

Rekomandohet për skalpin e ndjeshëm me zbokth të thatë, kruarje dhe acarim.
Mund të përdoret për trajtimin ose parandalimin e zbokthit.

Formula e specializuar që përmban Piroctone Olamine lufton në mënyrë efektive çdo simptomë të zbokthit tek njerëzit me skalp të ndjeshëm.
Ka një efekt antibakterial dhe anti-inflamator, pastron lëkurën e kokës dhe eliminon zbokthin dhe kruajtjen (sipas 80% të subjekteve të testimit*).
Përmban D-panthenol i cili qetëson skalpin e irrituar dhe të skuqur (sipas 75% të subjekteve të testimit*), ndërsa mbështet ndjeshëm trajtimin e zbokthit.

 • Rikthen ekuilibrin natyral në lëkurën e kokës dhe i lë flokët të butë.
 • Lufton zbokthin dhe inflamacionin.
 • Eliminon kruajtjen dhe skuqjen e kokës.
 • Nuk shkakton yndyrë të tepërt dhe i lë flokët me shkëlqim dhe plot volum.

Pirokton olamine

Rikthen ekuilibrin natyral të mikroflorës së lëkurës, duke reduktuar zbokthin dhe duke parandaluar përsëritjen e tij.

D-pantenol

Ka një efekt qetësues; stimulon rritjen dhe rinovimin e qelizave të flokëve. Ndihmon në riparimin dhe rigjenerimin e boshteve të flokëve. Mbron flokët nga agresorët e mjedisit.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Aplikoni shampon në flokë të lagur, lëreni të veprojë për rreth 1-2 minuta dhe më pas shpëlajeni tërësisht me ujë.
 • Përsëriteni aplikimin sipas nevojës.
 • Në varësi të intensitetit të problemeve të kokës, përdorni shampon çdo ditë (për trajtim intensiv) ose 1-2 herë në javë (për parandalim).

 

Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

250ml

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Parfum, Glycerin, Piroctone Olamine, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Propylene Glycol, Panthenol, Dimethicone Propyl PG-Betaine, Citric Acid, Styrene/Acrylates Copolymer, Sodium Salicylate, Polyquaternium-11, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Methoxycinnamate, PPG-26-Buteth-26, Ethylhexyl Salicylate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Coco-Glucoside, Disodium EDTA, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, CI 60730, CI 42090

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris – H-Purin Anti-Dandruff Shampoo (dry dandruff)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART