- 20%

Pharmaceris – Neocapillaries Capinon K 1%

2,396 Lekë

Cream With Vitamin K Reducing Capillary Permeability

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris – N Cream With Vitamin K Reducing Capillary Permeability

Një formulë për kujdesin e përditshëm të lëkurës së ndjeshme me kapilarë të zgjeruar dhe tendencë për hiperaktivitet periodik që ndodh për shkak të faktorëve të jashtëm, të tilla si ndryshimet e papritura të temperaturës, emocionet e forta, alkooli ose ushqimi pikant. Rekomandohet për përdorim para dhe pas trajtimit mjekësor ose kozmetik për forcimin e enëve, zvogëlimin e skuqjes dhe përshpejtimin e procesit të rigjenerimit të lëkurës. Rekomandohet gjithashtu si një rutinë e kujdesit të lëkurës dhe si një trajtim parandalues ​​për lëkurën me tendencë për rosacea.

 • Formula 1% vitaminës K zbut shpejt dhe zvogëlon ashpërsinë e skuqjes së lëkurës dhe dukshmërinë e kapilarëve të zgjeruar.
 • Vitamina K ndihmon në mbylljen e enëve të gjakut.
 • Përshpejton dukshëm rigjenerimin e lëkurës  duke qetësuar acarimin dhe zvogëluar tensionin dhe eritemën.
 • Përmirëson elasticitetin.
 • Testuar dermatologjikisht dhe klinikisht

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni kremin në një shtresë të hollë në lëkurë të pastër dhe të thatë dhe masazhojeni butësisht derisa të absorbohet plotësisht.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

30ml

Aqua (Water), Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, 1,2-Hexanediol, Glyceryl Stearate, Isopropyl Myristate, Cetearyl Alcohol, Glycine Soja (Soybean) Oil, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dimethicone, Phytonadione Epoxide, Hydroxyacetophenone, Glyceryl Polyacrylate, BHA, Parfum (Fragrance).

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris – Neocapillaries Capinon K 1%”

LART