Zbritje

Pharmaceris – Mattifying Fluid Pore Refining Foundation (SPF 30)

(1 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 3,190 Lekë.Current price is: 1,914 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris – Mattifying Fluid Pore Refining Foundation

Fluid i cili aplikohet lehtësisht në lëkurë, duke i dhënë fytyrës një pamje natyrale, e cila zgjat deri në 10 orë, dhe duke siguruar menjëherë një efekt matifikues. Përthith sebumin e tepërt dhe rregullon aktivitetin e gjëndrave dhjamore për ta bërë lëkurën më pak të prirur ndaj shkëlqimit dhe papërsosmërive të reja.

Formula inovative “Pore-Diminish” forcon fibrat e kolagjenit që rrethojnë poret e lëkurës për të zvogëluar dukshëm madhësinë e poreve. Baza fluide unifikon tonin e lëkurës dhe ju jep një grim të qëndrueshëm me pamje të freskët. Nuk e mbingarkon lëkurën dhe nuk bllokon poret e lëkurës.

Filtrat e tij foto-stabile UVA/UVB forcojnë mekanizmat mbrojtës të lëkurës dhe mbrojnë lëkurën nga agresorët mjedisorë.

 • Produkti rekomandohet për lëkurë normale, mikse dhe të yndyrshme e cila ka tendencë të yndyroset.
 • Rekomandohet gjithashtu për njerëzit që vuajnë nga aknet, për të fshehur dhe eliminuar papërsosmëritë tipike për lëkurën e prirur ndaj akneve (të tilla si komedone ose pore të zgjeruara të lëkurës).

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në lëkurë të pastër dhe shpërndajeni në mënyrë të barabartë në të gjithë fytyrën. Prisni derisa të përthithet plotësisht.

Info. Shtesë

Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pompë

Sasia

30ml

Nuanca

01 – Light, 02 – Natural, 03 – Tanned

Lloji i lëkurës

Normale, Mikse, E yndyrshme

Mattifying System – Microsponges– Ensure Powdery Mattifying Effect. Special Structure Polymer Molecules Absorb Excess Sebum From The Skin Surface. Pore-Diminish Formula – Strengthens Collagen Structure Of The Skin Around The Pores, Making Them Stronger And Stiffer And So Less Visible. Spanish Orange Fruit Extract – Fights Acne; Contains Sugars, Organic Acids (Citric Acid), Vitamins (C, P, A, B1, B2), Pectins, Elements (K, Ca, P, Mg), And Flavonoids. Zinc Pca – Active Physiological Seboregulator With Antibacterial Properties; Reduces Sebum Production By Inhibiting The Activity Of 5 Alpha-Reductase (The Enzyme Responsible For Initiating The Sebum Secretion Mechanism). Burdock Extract And Biotin – Antibacterial Agents. They Improve The Function Of Seborrhoeic Skin, Normalize Sebum Secretion And Regulate Bacterial Flora.

Pështypjet mbi produktin
 • 4
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  200%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Pharmaceris – Mattifying Fluid Pore Refining Foundation (SPF 30)
 • Jona D. (blerës i verifikuar)

  Teper e lehte ne fytyre dhe me mbulim mesatar. Nuk le efektin ndricues.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART