- 20%

Pharmaceris – H-Stimutone Double Action Shampoo

1,720 Lekë

Shampo kundër thinjave dhe kundër rënies

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris – H-Stimutone Double Action Shampoo

Shampoja Pharmaceris H-Stimutone ofron një veprim të dyfishtë në flokët tuaj: ngadalëson procesin e daljes së thinjave, si dhe mbron nga rënia e tyre duke stimuluar rritjen.

 • Zvogëlon tendencën e flokëve për t’u thinjur 79%
 • Pengon rënien e flokëve 79%
 • Errëson flokët gri gradualisht 50%
 • Produkt i testuar dermatologjikisht, me tolerancë dhe efektivitet të lartë.

Kjo shampo rekomandohet për burra dhe gra për pastrimin e skalpit të kokës dhe flokëve, të prirur për rënie dhe thinja. Rekomandohet për flokët e dobësuar që i nënshtrohen plakjes së parakohshme, e cila shoqërohet me rrallimin e dukshëm dhe shenjat e para të thinjave.

Përdorimi i rregullt i shampos vonon procesin e thinjes së flokëve dhe gradualisht rikthen ngjyrën e tyre natyrale, fiziologjike.

Kjo formulë për përdorim të përditshëm nuk ka veti të ngjyrosjes së flokëve.

Shampoja H-Stimutone është një zgjidhje efektive për problemet e thinjes dhe rënies së flokëve që rrjedhin nga mosha, gjenetika dhe ndryshimet mjedisore dhe stili i jetesës (stresi, dieta e varfër, ndotja e mjedisit), duke çuar në plakjen më të shpejtë të flokëve. Shampoja pastron në mënyrë efektive lëkurën e kokës dhe përmirëson gjendjen e flokëve.

Bazuar në veprimin e përqendruar të naringeninës, ka një veprim të dyfishtë: vonon procesin e plakjes së flokëve dhe rikthen pigmentimin e tij natyral. Naringenina aktivizon mitokondritë përgjegjëse për funksionet vitale të qelizave, duke zgjatur jetën e tyre dhe penguar gjenet përgjegjëse për pengimin e prodhimit të ngjyrës. Si rezultat, ngadalëson procesin e thinjes dhe zvogëlon sasinë e flokëve të thinjura. Në kombinim me ekstraktin e arrës që përmban fitopigmente, gradualisht errëson flokët gri dhe rikthen ngjyrën e tyre natyrale.

Kompleksi efektiv i patentuar i kafeinës dhe Faktori Natyror i Rritjes (FGF) zgjerojnë aktivitetin jetësor të folikulave të flokëve (faza e rritjes), i forcon ndjeshëm ato dhe redukton tendencën për rënie dhe rrallim të flokëve.

D pantenoli dhe polimerët kationikë, me veti qetësuese dhe rigjeneruese, rivendosin pH fiziologjik të skalpit dhe nivelin e nevojshëm të hidratimit.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Përdoreni shampon çdo ditë ose minimalisht 3 herë në javë.
 • Aplikojeni në flokë të lagur. Masazhojeni butësisht për 2-3 minuta, më pas shpëlajeni me ujë.
 • Në rast kontakti me sytë, shpëlajeni me ujë të bollshëm.
 • Shampoja gradualisht errëson flokët gri pas çdo përdorimi.

Për të rritur efektivitetin e veprimit stimulues të rritjes së flokëve, përdoreni së bashku me Pharmaceris H-Stimulinum ose Pharmaceris H-Stimuforten. Mund të përdorni scrubin trikologjik pastrues H-Stimupeel një herë në javë si masë parandaluese.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

250ml

Aqua (Water), Sodium Myreth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Panthenol, Caffeine, Naringenin, Juglans Regia (Walnut) Shell Extract, Urea, SH-Polypeptide-11, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Squalane, Coco- Glucoside, Polyquaternium-10, Laureth-2, PEG / PPG-120/10 Trimethylolpropane Trioleate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Maltodextrin, Ethylhexylglycerin, Hydroxyethylcellulose, Citric Acid, Beodium EDTA, Xantolate Poly- alum, Glyceryl Gluconate, Glyceryl Gluconate, Glyceryl Gluconate, Glyceryl Gluconate, Glyceryl Gluconate, 3 Methylglucose Distearate, Sodium Chloride, Disodium Phosphate, Potassium Chloride, Potassium Phosphate, Phenoxyethanol, Gluconolactone, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum (Fragrance).

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris – H-Stimutone Double Action Shampoo”

LART