- 20%

Pharmaceris – H-Stimupurin Shampoo Stimulating Hair Growth

1,672 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris – H-Stimupurin Shampoo Stimulating Hair Growth

Kjo shampo është krijuar për femra dhe meshkuj të prekur nga rënia e tepërt e përkohshme, ose rrallimi i flokëve. Ndihmon për të luftuar rënien që lidhet me predispozitat gjenetike dhe faktorët hormonalë (alopecia androgjenike) ose mjedisore. Parandalon në mënyrë efektive rënien e flokëve të shkaktuar nga mjekimi i zgjatur, stresi, lodhja, dobësia e përgjithshme (p.sh. lidhur me dietën) ose pas shtatzënisë. Është e përshtatshme për skalpin e ndjeshëm.

Stimupurin Specialist Shampoo Stimulating Hair Growth përmban  një kombinim unik i dy përbërësve: Faktori Natyror i Rritjes FGF dhe kafeina tregon efikasitet të konfirmuar shkencërisht në parandalimin e rënies së flokëve dhe stimulimin e rritjes së flokëve në të njëjtën kohë.

Përbërësit që përmban ky kompleks ndikojnë në nivelin qelizor duke aktivizuar gjenet që janë përgjegjëse për zhvillimin e flokëve të rinj. Ato nxisin proceset jetësore të gjëndrave ekzistuese të flokëve për të nxitur rritjen natyrale të flokëve dhe zgjatjen e jetëgjatësisë së tyre (faza anagen).

Kafeina parandalon rënien e përcaktuar gjenetikisht duke neutralizuar efektin negativ të hormoneve (androgjeneve, DHT) përgjegjëse për degradimin e flokëve dhe rënien e parakohshme të flokëve.

Përbërësit e zgjedhur me kujdes: niacinamide (vitamina PP), D-panthenol dhe biotina kanë efekt qetësues dhe rivendosin ekuilibrin fiziologjik të skalpit të kokës.

 • Shampoja pastron flokët dhe skalpin tuaj butësisht por në mënyrë efektive.
 • Zbut dhe forcon strukturën e flokëve dhe rikthen trashësinë natyrale të flokëve.
 • Ka një nivel pH neutral të ngjashëm me atë të kokës.

Pa parabene, alergene, ngjyrues artificialëdhe silikone. Tolerancë dhe efikasitet i lartë. Testuar dermatologjikisht.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Lani flokët me shampon çdo ditë ose të paktën 3 herë në javë. Aplikojeni shampon në flokë dhe skalp të lagur. Fërkojeni butësisht për 2-3 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë. Nëse produkti ju bie në kontakt me sytë, lajini menjëherë me ujë.
 • Shampoja  mund të përdoret çdo ditë.
 • Për të përmirësuar rezultatet e trajtimit, përdoreni në kombinim me Pharmaceris H-Stimulinum Hair Growth Stimulating Conditioner.
0/5 (0 Reviews)
Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

250ml

Aqua (Water), Sodium Myreth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Acrylates Copolymer, Panthenol, Betaine, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Caffeine, Urea, Niacinamide, Allantoin, Biotin, SH-Polypeptide-11, Hydroxyacetophenone, Glycol Distearate, Coconut Acid, Dicaprylyl Ether, Lauryl Alcohol, Glyceryl Oleate, Squalane, Coco-Glucoside, Sodium Chloride, Polyquaternium-10, Laureth-2, PEG/PPG-120/10 Trimethylolpropane Trioleate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium Cocoyl Glutamate, Sodium Carbonate, Maltodextrin, Ethylhexylglycerin, Glyceryl Stearate, Hydroxyethylcellulose, Disodium EDTA, Citric Acid, Xanthan Gum, Glyceryl Behenate, Pentylene Glycol, Disodium Phosphate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Pyridoxine HCl, Hydrolyzed Yeast Protein, Threonine, Potassium Chloride, Potassium Phosphate, Phenoxyethanol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Parfum (Fragrance).

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris – H-Stimupurin Shampoo Stimulating Hair Growth”

LART