- 20%

Pharmaceris – H-Stimupeel Peeling pastrues për rënien e flokëve dhe zbokthin

2,633.60 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris – H-Trichology Cleansing Peel for The Scalp with Hair Loss and Dandruff Problem

Produkti i krijuar për pastrimin e thellë të kokës për burrat dhe gratë e prirur ndaj rënies së flokëve, rrallimit dhe për njerëzit me zbokth dhe dermatit seborrhoik të kokës. Kjo formulë rekomandohet për kujdes të rregullt ose parandalues, për t’i bërë më efektive trajtimet  dhe për të përmirësuar rezultatet e tyre.

Ky peeling pastrues largon në mënyrë efektive çdo papastërti dhe akumulimin e lëkurës së keratinizuar, të cilat formojnë të ashtuquajturën shtresë të kristalizuar. Ai mundëson daljen e folikulave të flokëve dhe rikthen ekuilibrin fiziologjik në lëkurën e kokës, i cili është hapi i parë thelbësor drejt kujdesit të duhur për skalpin e prirur ndaj rënies së flokëve dhe zbokthit.

Bazuar në veprimin plotësues të eksfoliantëve biologjikë, enzimatikë dhe mekanikë (papaina, lëvozhgat e kajsisë), ky peeling pastron thellësisht lëkurën e kokës (duke hequr zbokthin, sebumin, mbetjet e llakut të flokëve) dhe i bën flokët më pak të prirur ndaj yndyrosjes së tepërt.

Formula natyrale që përmban pirokton olamine me veti antibakteriale dhe normalizuese keratinizuese kontrollon mikroflorën e dëmshme, duke luftuar në mënyrë efektive simptomat e zbokthit dhe duke parandaluar përsëritjen e tij.

Kafeina, e cila njihet për aftësinë e saj për të zgjatur jetëgjatësinë e flokëve, përmirëson mikroqarkullimin në lëkurën e kokës, rrit furnizimin me oksigjen në qeliza dhe stimulon sintezën e kolagjenit, duke forcuar rrënjët e flokëve. Si rezultat, forcon flokët dhe redukton rënien e flokëve, si dhe stimulon dhe përshpejton rritjen natyrale të flokëve. Ureja siguron hidratim optimal të skalpit dhe parandalon tharjen e tepërt.

Peeling-u i kokës promovon përthithjen e përbërësve aktivë që përmbahen në produkte të tjera të kujdesit për lëkurën e kokës dhe rrit efektivitetin e tyre. Peeling përmirëson gjendjen e lëkurës së kokës dhe flokëve dhe i mban flokët të ngritur në rrënjë pa i yndyrosur apo rënduar ato. Grimcat e mbetura pas procesit janë të lehta për t’u shpëlarë larg nga skalpi.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Përdoreni peeling rregullisht, të paktën një herë në javë.
 • Aplikojeni produktin në lëkurën e lagur të kokës, fërkojeni butësisht dhe më pas shpëlani grimcat e mbetura me ujë dhe lani flokët me shampo.
 • Trajtimi peeling përgatit lëkurën e kokës për kujdesin e duhur të lëkurës dhe jep rezultatet më të mira kur kombinohet me shampo dhe formula të tjera të specializuara nga linja Pharmaceris H të cilat trajtojnë probleme specifike dermatologjike të flokëve dhe skalpit të kokës.
Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

tubet me aplikator

Sasia

125ml

Aqua (Water), Cetyl alcohol, Propylene Glycol, Behentrimonium Chloride, Trilaureth-4 Phosphate, Prunus Armeniaca (Apricot) Seed Powder, Piroctone Olamine, Glycerin, Tartaric Acid, Caffeine, Caesalpinia Spinosa Gum, Papain, Sodium Hydroxide, Citric Acid, Alcohol, Lactic Acid, Maltodextrin, Urea, Xantham Gum, Hydroxyethylcellulose, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Lecithin, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris – H-Stimupeel Peeling pastrues për rënien e flokëve dhe zbokthin”

LART