- 20%

Pharmaceris – H-Stimulinum Hair Growth Stimulating Conditioner

1,984 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris – H-Stimulinum Hair Growth Stimulating Conditioner

Formula e balsamit është krijuar si për burrat ashtu edhe për gratë e prekura nga rrallimi dhe rënia e përkohshme e flokëve, të shkaktuara nga predispozita gjenetike dhe hormonale (alopecia androgjenike), faktorët mjedisorë, mjekime të zgjatura, stresi, lodhja, dobësia e përgjithshme (p.sh. dieta) ose shtatzania. Balsami është i përshtatshëm për lëkurën e ndjeshme të kokës.

Formula e produktit bazohet në një kombinim unik të përbërësve aktivë: faktori natyror i rritjes FGF dhe kafeina. Me efikasitet të provuar shkencërisht, komponentët komplekse vonojnë procesin e plakjes së qelizave duke zgjatur ciklin jetësor të flokëve për të parandaluar rënien e hershme të flokëve dhe rrallimin e shkaktuar nga faktorë të ndryshëm.

Përbërësit nxisin mikroqarkullimin dhe oksigjenimin e duhur të gjëndrës së flokëve për të stimuluar prodhimin e flokëve të rinj dhe për të përshpejtuar rritjen dhe trashjen e tyre natyrale. Formula është e pasur me përbërës forcues dhe qetësues (vitaminë PP, D-panthenol dhe biotinë) për të rikthyer volumin natyral, shkëlqimin e mëndafshtë dhe pamjen e shëndetshme të flokëve.

Nuk i rëndon flokët. Duke e bërë më të lehtë krehjen e flokëve, ai minimizon këputjen dhe rënien.

Tolerancë dhe efikasitet i  lartë. Testuar dermatologjikisht.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Aplikoni balsamin në flokë të lagur çdo herë pas larjes. Fërkojeni butësisht në flokët dhe skalpin tuaj.
 • Lëreni të veprojë për 2-3 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë. Nëse produkti ju bie në kontakt me sytë, lajini menjëherë me ujë.
 • Për të përmirësuar rezultatet e trajtimit, përdoreni në kombinim me shampon Pharmaceris H-Stimupurin.
Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

250ml

Aqua, Cetyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Phenoxyethanol, Methoxy PEG/PPG-7/3 Aminopropyl Dimethicone, Parfum, Caffeine, Maltodextrin, Ethylhexylglycerin, Pyridoxine HCl, Niacinamide, Glycerin, Glyceryl Behenate, Pantenol, Pentylene Glycol, Hydrolyzed Yeast Protein, Hydroxyethylcellulose, Xanthan Gum, Citric Acid, Threonine, Allantion, Urea, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Biotin, Cholesterol, Sodium Chloride, Disodium Phosphate, SH-Polypeptide-11, Potassium Chloride, Potassium Phosphate, Cl 77891.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris – H-Stimulinum Hair Growth Stimulating Conditioner”

LART