- 20%

Pharmaceris – H-Stimuclaris Double Action Hair Growth Stimulating & Anti-Dandruff Shampoo

1,880 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris – H-Stimuclaris Double Action Hair Growth Stimulating & Anti -Dandruff Shampoo

Rekomandohet për larjen e flokëve dhe skalpit të kokës për gratë dhe burrat, për flokët me problemin e zbokthit dhe me tendencë për rënie apo rrallim.

H-Stimuclaris rekomandohet për flokë të dobët, të hollë, të yndyrshëm si dhe për inflamacion seborreik të kokës me skuama. Kjo formulë e patentuar për përdorim të përditshëm, është e sigurtë për skalpin e ndjeshëm.

Shampoja dermatologjike e specializuar është një zgjidhje efektive për problemet ekzistuese dhe të vështira për t’u kapërcyer me lëkurën e kokës – zbokthin dhe rënien e tepërt të flokëve. Bazuar në piroktonat olamine dhe acidin citrik pastron në mënyrë efektive lëkurën e kokës, duke eliminuar simptomat dhe shkaqet e zbokthit shqetësues dhe jo-estetik, i cili prish ciklin fiziologjik të jetës së flokëve, duke shkaktuar rënie të tepërt dhe rrallim të flokëve.

Kompleksi i kafeinës dhe faktori natyror i rritjes FGF, stimulon bioaktivuesin e rritjes së flokëve – proteinën FGF7, përgjegjëse për stabilizimin e ciklit jetësor të flokëve, zgjatjen e fazës së rritjes (fazës anagen). Përmirëson mikroqarkullimin dhe oksigjenimin e qelizave, forcon folikulin e flokëve, ndërkohë që pengon rënien e flokëve dhe aktivizon dhe përshpejton rritjen e tyre natyrale. Si rezultat, parandalon rënien e parakohshme të flokëve, rrallimin, duke forcuar ndjeshëm flokët, duke zbutur strukturën e tyre dhe duke rritur volumin e tyre.

Formula delikate e shampos së pasuruar me D-panthenol qetësues, rikthen ekuilibrin e lëkurës së kokës, rikthen rehatinë dhe nivelin e nevojshëm të hidratimit. Redukton kruajtjen dhe yndyrën e flokëve. Rikthen pH natyral të skalpit, duke i lënë flokët të butë duke reduktuar këputjen.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Përdoreni shampon çdo ditë ose minimalisht 3 herë në javë.
 • Aplikojeni në flokë dhe skalp të lagur. Masazhojeni butësisht për 2-3 minuta, më pas shpëlajeni me ujë.
 • Në rast kontakti me sytë, shpëlajeni me ujë të bollshëm.

Për të rritur efektivitetin e veprimit stimulues të rritjes së flokëve, përdoreni së bashku me Pharmaceris H-Stimulinum ose H-Stimuforten. Mund të përdorni peeling trikologjik pastrues H-Stimupeel një herë në javë si masë parandaluese.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

250ml

Aqua (Water), Sodium Myreth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Acrylates Copolymer, Propylene Glycol, Panthenol, Xylitol, Piroctone Olamine, Caffeine, Sodium Phosphate, Urea, SH-Polypeptide-11, PEG-7 Glyceryloate, Glycol Distearate, Dicaprylyl Ether, Lauryl Alcohol, Glyceryl Oleate, Squalane, Coco-Glucoside, Hydroxyacetophenone, Polyquaternium-10, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Laureth-2, PEG / PPG-120/10 Trimethylolpropane Trioleate, Citricolpropane Trioleate, Maltodium Acextrate, Maltodium Ethylhexylglycerin, Hydroxyethylcellulose, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Glyceryl Stearate, Glyceryl Behenate, Pentylene Glycol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Sodium Chloride, Disodium Benzoin, Disodium Benzate, Potassium Chloride, Potassium Aceticoidium, Dehydeicoxy Acetheidium, Sehydoicoxy Aceticbate, Pehydeicoxy Acetheidium ,Parfum (Fragrance).

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris – H-Stimuclaris Double Action Hair Growth Stimulating & Anti-Dandruff Shampoo”

LART