- 20%

Pharmaceris – H-Sebopurin Normalizing Shampoo for Seborrheic Scalp

1,432 Lekë

Kategoritë: , Firma: ,

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris – H-Sebopurin Normalizing Shampoo for Seborrheic Scalp

Formulë e koncentruar e pasur me ekstrakt Arctium Lappa pastron në mënyrë efektive flokët dhe normalizon yndyrën e tepërt të kokës, duke e reduktuar atë mesatarisht me 35%.

 • Një formë e qëndrueshme e vitaminës B3 redukton sekretimin e tepërt të sebumit.
 • Octopirox® rikthen ekuilibrin natyral të mikroflorës së lëkurës.
 • Glicerina hidraton thellësisht strukturën e flokëve dhe proteinat e çmuara të grurit i bëjnë flokët dukshëm më të lëmuar.

Shampo ka një nivel pH të ngjashëm me atë të kokës. Normalizon yndyrën e tepërt të kokës, duke i lënë flokët të pastër. Nga studimet klinike u provua:

 • 83% lehtësim i kruajtjes së kokës
 • 76% reduktim i yndyrës së flokëve
 • Tolerancë dhe efikasitet i lartë

Testuar dermatologjikisht

Ekstrakti Arctium Lappa

Kontrollon në mënyrë efektive mikrofloren bakteriale dhe redukton yndyrën e tepërt të flokëve. Ka veti antibakteriale.

Ekstrakti i biotinës

Ndihmon në ruajtjen e një skalpi të shëndetshëm, minimizon dermatitin seborroik dhe redukton sekretimin e tepërt të sebumit. Forcon flokët dhe rikthen vitalitetin dhe shkëlqimin e flokëve. Përmirëson ndjeshëm gjendjen e flokëve, duke i bërë më të trashë.

Vitamina B3
Redukton sekretimin e tepërt të sebumit. Nxit rigjenerimin e lëkurës së kokës dhe flokëve të dëmtuar nga rrezet UV.

Pirokton olamine
Rikthen ekuilibrin natyral të mikroflorës së lëkurës, duke reduktuar rënien e lëkurës pa flokë dhe me flokë (zbokthin) gjithashtu duke e parandaluar përsëritjen e tij.

Udhëzime mbi përdorimin

 • Aplikoni shampon në flokë të lagur. Fërkojeni për të bërë shkumë.
 • Lëreni të veprojë për rreth 1-2 minuta më pas shpëlajeni tërësisht me ujë.
 • Përsëriteni aplikimin nëse është e nevojshme.
 • Nëse shampoja ju futet në sy, shpëlajeni menjëherë me ujë.
0/5 (0 Reviews)
Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

250ml

Ingredients: Aqua (Water), Sodium Myreth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Betaine, Parfum (Fragrance), PEG-7 Glyceryl Cocoate, Propylene Glycol, Coco-Glucoside, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Panthenol, Piroctone Olamine, Polyquaternium-10, Citric Acid, Dicaprylyl Ether, Niacinamide, Lauryl Alcohol, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Laureth-2, PEG/PPG-120/10 Trimethylolpropane Trioleate, Buteth-3, Disodium EDTA, Sodium Benzotriazolyl Butylphenol Sulfonate, Zinc PCA, Arctium Lappa Root Extract, Calcium Gluconate, Tributyl Citrate, Biotin, Gluconolactone, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, CI 19140 (FD&C Yellow No. 5), CI 16035 (FD&C Red No. 40), CI 42090 (FD&C Blue No. 1).

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris – H-Sebopurin Normalizing Shampoo for Seborrheic Scalp”

LART