- 20%

Pharmaceris – H-Purin Anti-Dandruff Shampoo for Oily Scalp

1,592 Lekë

Kategoritë: , Etiketa: Firma: ,

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris – H-Purin Anti-Dandruff Shampoo for Oily Scalp

Rekomandohet për pastrimin dhe zbutjen e skalpit të prekur nga zbokthi me yndyrë, dermatiti seborrhoeik, psoriasis ose kruajtje. Mund të përdoret për trajtimin ose parandalimin e zbokthit.

 • Tea tree oil – ka veti të forta antibakteriale dhe qetësuese. Nuk shkakton alergji apo acarim të kokës.
 • Vaji Manuka – ka veti antibakteriale, redukton djersitjen dhe mbështet trajtimin e zbokthit. Ka një efekt probiotik dhe promovon ekuilibrin e florës bakteriale të lëkurës.
 • Vaji i trumzës – ka veti antibakteriale, antifungale dhe dezinfektuese. Rregullon deskuamimin e qelizave të vdekura të skalpit me yndyrë.
 • Ekstrakti i shelgut – ka një efekt antibakterial dhe qetësues. Promovon deskuamimin e epidermës dhe ndihmon në reduktimin e acarimit të kokës.

Udhëzime mbi përdorimin

Përdoreni shampon çdo ditë (për trajtim intensiv) ose 1-2 herë në javë (për parandalim). Nëse shampoja ju futet në sy, shpëlajini menjëherë me ujë.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

250ml

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide DEA, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Propylene Glycol, Panthenol, Dimethicone Propyl PG-Betaine, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Methylpropanediol, PPG-26-Buteth-26, Ethylhexyl Salicylate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Polyquaternium-11, Disodium EDTA, Salicylic Acid, 4-Terpineol, Citric Acid, PEG-7 Glyceryl Cocoate, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Copaifera Officinalis Resin, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Thymus Vulgaris Extract, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Parfum, CI 60730, CI 42090

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris – H-Purin Anti-Dandruff Shampoo for Oily Scalp”

LART