Zbritje

Pharmaceris – Fluid Foundation Sun-Correction (SPF 50+)

(2 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 3,890 Lekë.Current price is: 2,334 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris – Fluid Foundation Sun-Correction (SPF 50+)

Kjo fondatinë rekomandohet për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurat e ndjeshme, të irrituar nga agresorët mjedisorë (foto-alergjitë) dhe procedurat e mjekësisë estetike, trajtimi me lazer ose peeling. Rekomandohet për njerëzit e prirur ose në rrezik të depigmentimeve së lëkurës (p.sh. kur marrin medikamente të caktuara, në rast të kushteve inflamatore ose shtatzënisë) dhe njerëzit që vuajnë nga vitiligo.

Fondatina e specializuar fluide ofron nivelin më të lartë të mbrojtjes kundër rrezatimit diellor dhe parandalon në mënyrë efektive përkeqësimin e depigmentimeve ekzistuese dhe shfaqjen e të rejave. Pigmentet e mikronizuara fshehin në mënyrë të përkryer çdo papërsosmëri të lëkurës, duke siguruar mbulim afatgjatë dhe duke i dhënë lëkurës një strukturë të njëtrajtshme dhe një tonalitet të shëndetshëm.

Formula inovative Leukine Barrier me veti imunostimuluese zbut irritimet e shkaktuara nga agresorët e mjedisit. Ekstrakti qetësues i farës së lirit rikthen ekuilibrin fiziologjik të lëkurës, forcon shtresën e saj lipidike dhe nxit rigjenerimin. Kjo fondatinë nuk e mbingarkon lëkurën si dhe nuk bllokon poret e lëkurës, nuk nxit komedone, nuk shkakton tharje të lëkurës. Pa paraben.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në lëkurë dhe shpërndajeni në mënyrë të njëtrajtshme në të gjithë fytyrën. Prisni derisa të përthithet plotësisht. Për përdorim të përditshëm.

Info. Shtesë

Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon me pompë

Sasia

30ml

SPF

50+

Nuanca

01 Ivory, 02 Sand

Aqua (Water), CI 77891 (Titanium Dioxide), Titanium Dioxide (nano), Butylene Glycol, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Pentylene Glycol, Cyclohexasiloxane, Triethylhexanoin, Di-PPG-3 Myristyl Ether Adipate, Dicaprylyl Carbonate, Isododecane, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Talc, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Polyglyceryl-4 Isostearate, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Laminaria Ochroleuca Extract, Hydrolyzed Linseed Extract, Polysilicone-11, Caprylic/Capric Triglyceride, Paraffin, C10-18 Triglycerides, Cera Alba (Beeswax), Aluminum Hydroxide, Hydrogen Dimethicone, Sodium Chloride, Disteardimonium Hectorite, Magnesium Sulfate, Triethoxycaprylylsilane, Propylene Carbonate, Stearic Acid, BHA, BHT, Phenoxyethanol, CI 77492 (Iron Oxides), CI 77491 (Iron Oxides), CI 77499 (Iron Oxides).

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
2 përshtypje për Pharmaceris – Fluid Foundation Sun-Correction (SPF 50+)
 • .

  E lehtë në teksturë
  Rri mat
  Mbulon shumë mirë
  Mbron nga dielli
  10/10

 • Elsa M. (blerës i verifikuar)

  Teksture e lehte
  Te mbron nga rrezet e diellit

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART