- 20%

Pharmaceris – Emotopic – Special Lipid-Replenishing Cream

1,912 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris Emotopic Special Lipid-Replenishing Cream

Krem për fytyrën dhe trupin për të gjitha moshat për të parandaluar plasaritjet dhe reduktuar kruarjet në lëkurë. Rekomandohet për lëkurë shumë të thatë, të ndjeshme dhe atopike të prirur drejt acarimit, mikrodëmtimeve dhe skuqjes, si dhe ndaj kruajtjes dhe djegies. Rekomandohet për personat me dermatit atopik, pavarësisht nga mosha. Për përdorim të kushtëzuar te njerëzit gjatë dhe pas trajtimit dermatologjik, dhe për përdorim shtesë në terapinë topike me steroide për të parandaluar përsëritjen e thatësisë së tepërt.

Formula e pasur zbutëse riparon barrierën mbrojtëse të lëkurës, duke siguruar funksionimin e duhur të saj. Ofron rimbushje afatgjatë të lipideve dhe lagështisë, duke reduktuar ndjesinë e parehatisë dhe lëkurën e thatë e të ashpër që pas një përdorimi të vetëm.

Vaji i kanolës dhe vaji i kërpit mundësojnë veti qetësuese dhe kundër kruajtjes, dhe janë efektivë nga ana mjekësore në trajtimin e lëkurës kundër thatësisë kronike dhe të tepërt (gjithashtu në dermatitin atopik). Këto substanca stimulojnë riparimin e mikrodëmtimeve në lëkurë, duke minimizuar rrezikun e përparimit në zona të prirura për dëmtime të tilla. Këta përbërës ushqejnë dhe rigjenerojnë lëkurën, duke forcuar barrierën e saj natyrale të hidrolipideve. Nuk përmban aromë.

Hialuronati i natriumit dhe molekulat hidratuese lagështirë-thithëse  rivendosin hidratimin e duhur të lëkurës, duke rimbushur rezervat e ujit në epidermë. Kremi rikthen rehatinë dhe lehtëson simptomat që lidhen me dëmtimet e lëkurës. Kujdesi i rregullt dhe gjithëpërfshirës zbutës i Emotopic mundëson periudha më të gjata të lehtësimit dhe parandalon rikthimet e dëmtimeve.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në lëkurë të pastër dhe të thatë të fytyrës dhe trupit. Aplikojeni disa herë në ditë në zonat që kërkojnë kujdes intensiv gjatë periudhave të thatësisë së ashpër të lëkurës dhe simptomave shtesë të shoqëruara (p.sh. kruarje, irritim dhe djegie).

https://pharmaceris.com/en/product/10E16912-13-03/pharmaceris-e-special-lipid-replenishing-cream-for-face-and-body-microcrack-preventing–reducing-itchiness-75-ml

Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

75ml

Aqua (Water), Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Canola (Canola) Oil, Glyceryl Stearate, Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil, Cetyl Alcohol, Hydroxyacetophenone, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Sodium Hyaluronate.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris – Emotopic – Special Lipid-Replenishing Cream”

LART