- 20%

Pharmaceris – Emotopic – Soothing Cream for Eczema-Prone Skin

2,202.40 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris Emotopic Soothing Cream for Eczema-Prone Skin

Krem qetësues për fytyrën dhe trupin i rekomanduar për njerëzit me simptoma të ekzemës, të cilat përfshijnë skuqjen e lëkurës, acarimin, thatësinë e ashpër, plasaritjen, kruajtjen dhe djegien. Sugjerohet për kujdesin e lëkurës gjatë dhe pas trajtimit farmakologjik për ekzemën (d.m.th. dermatit atopik ose i kontraktuar) për të zgjatur periudhat pa simptoma dhe për të parandaluar rikthimin e dëmtimeve të lëkurës.

Kremi është krijuar për përdorim të përditshëm për lëkurën delikate dhe të ndjeshme të prirur ndaj acarimit dhe reaksioneve alergjike.
Gjithashtu këshillohet për të parandaluar thatësinë e tepërt të lëkurës. Rekomandohet si për foshnjat ashtu edhe për të rriturit pa kufizime në moshë.

Kremi lehtëson në mënyrë efektive simptomat e vazhdueshme të lidhura me ekzemën, të tilla si kruajtje, djegie, ashpërsim dhe luspat e plasaritjeve në lëkurë: sjell lehtësim të menjëhershëm dhe qetëson lëkurën e irrituar. Formula e pasur zbutëse rigjeneron dhe forcon barrierën natyrale të epidermës, duke mbrojtur lëkurën nga efektet e dëmshme të agresorëve mjedisorë, si irrituesit dhe alergjenët.

E pasuruar me prebiotikë, formula rrit vetitë mbrojtëse dhe promovon shëndetin e mikrobiotës natyrale të lëkurës. Formula e pasuruar me ceramide rimbush lipidet, duke reduktuar shqetësimin e shkaktuar nga thatësia e tepërt e lëkurës. Falë përmbajtjes së lartë të vajrave natyralë, produkti kontrollon humbjen transepidermale të ujit, ushqen lëkurën dhe nxit rigjenerimin e saj, duke rikthyer elasticitetin dhe hidratimin optimal.
I përdorur rregullisht, ndihmon dhe parandalon përsëritjen e simptomave të lidhura me ekzemën falë përmbajtjes së  ceramideve, prebiotikëve, vajrave natyralë.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni kremin në lëkurë të pastër dhe të thatë në fytyrës dhe trup. Për përdorim të përditshëm në zonat që kërkojnë kujdes dhe hidratim intensiv si dhe në zonat e fytyrës dhe trupit me simptoma të ekzemës. Aplikojeni në mënyrë të përsëritur gjatë ditës dhe çdo herë pas kontaktit me ujin.

https://pharmaceris.com/en/product/10E16920-13-01/emotopic-soothing-cream-for-eczema-prone-skin-for-face-and-body-75-ml

 

Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

75ml

Aqua (Water),Propanediol, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Orbignya Oleifera (Babassu) Seed Oil, Canola (Canola) Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Dimethicone, PEG-75 Stearate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Hydroxyacetophenone, C12-15 Alkyl Benzoate, Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil, Lanolin, Ceteth-20, Steareth-20, Tribehenin, Piroctone Olamine, Sodium Lauroyl Lactylate, Inulin, Citric Acid, Ceramide NG, PEG-10 Phytosterol, Alpha Glucan Oligosaccharide, Ceramide NP, Ceramide AP, Phytosphingosine, Cholesterol, Xanthan Gum, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Tocopherol, Palmitoyl Hexapeptide-12, Ceramide EOP, Phenoxyethanol.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris – Emotopic – Soothing Cream for Eczema-Prone Skin”

LART