- 20%

Pharmaceris – Emotopic – Soothing and Softening Emollient Cream

3,192 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris – Emotopic Soothing and Softening Emollient Cream

Krem zbutës dhe lëmues për zvogëlimin e acarimit dhe kruarjes së lëkurës për të gjitha moshat. Rekomandohet për kujdesin dhe mbrojtjen e përditshme të lëkurës së thatë, të ndjeshme dhe atopike të prirur ndaj acarimit dhe reaksioneve alergjike të shkaktuara nga agresorët mjedisorë. E rekomandueshme edhe lëkurën e thatë, me kruarje kronike, të prirur për lëkurë e cila plasaritet të tepërmi, keratinizimin dhe mikrodëmtimin e saj.

I përshtatshëm për fëmijët dhe të rriturit me dermatit dhe ekzemë atopike, pa kufizime në moshë. Rekomandohet gjatë dhe pas trajtimit farmakologjik për të përshpejtuar rigjenerimin e lëkurës ndërmjet trajtimeve topike me steroide.

Formula e kremit krijon një shtresë natyrale mbrojtëse në sipërfaqen e lëkurës, e cila mbron nga intensifikimi i ndryshimeve shqetësuese të lëkurës dhe ripërsëritja e tyre.

Kjo formulë zbutëse tepër e koncentruar dhe e pasur me vajra bimorë natyralë të aplikuar në barrierën e dëmtuar të lipideve të epidermës rikthen imunitetin fiziologjik natyral ndaj acarimit duke lehtësuar kruajtjen, djegien dhe skuqjen.

Vajrat natyralë si vaji i kërpit, vaji kanola, vaji i avokados dhe lanolina, të përfshira në kremin zbutës i sigurojnë lëkurës lëndë ushqyese thelbësore, duke përfshirë vitaminat dhe acidet yndyrore esenciale (acidet yndyrore esenciale të pangopura) duke zbutur qartë epidermën, duke rikthyer rehatinë dhe duke siguruar efekt për zbutjen e lëkurës së tendosur dhe të ashpër.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni në lëkurën e pastër dhe të thatë të trupit. I përshtatshëm për përdorim të përditshëm, një ose dy herë në ditë.

 

https://pharmaceris.com/en/product/10E16915-13-02/pharmaceris-e-soothing-and-softning-emollient-cream-reducing-irritation-and-itchiness-200-ml

Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

200ml

Aqua (Water), Canola (Canola) Oil, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Petrolatum, Glycerin, Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Potassium Cetyl Phosphate, Lanolin, Sodium Polyacrylate, Pentaerythrityl Distearate, Tocopheryl Acetate, Hydroxyacetophenone, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Tocopherol.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris – Emotopic – Soothing and Softening Emollient Cream”

LART