- 20%

Pharmaceris – Emotopic – Physiological Moisturizing Foam Shampoo

2,200 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris Emotopic Physiological Moisturizing Foam Shampoo

Shampo e cila rikthen ekuilibrin dhe heq tharjen e skalpit. Rekomandohet për larjen e përditshme të skalpit  të ndjeshëm, të thatë e të irrituar të kokës së fëmijëve që nga dita e parë e jetës. Lehtëson thatësinë e tepërt dhe kruajtjen e kokës tek fëmijët, të rriturit dhe personat që vuajnë nga dermatiti atopik. Kjo formulë jashtëzakonisht e butë nuk shkakton lot dhe krijon një bollëk flluskash për ta bërë kohën e banjës  më argëtuese.

Shampoja me një shkumë të lehtë përputhet me pehashin fiziologjik të lëkurës, duke mundësuar pastrim të plotë e të butë të kokës dhe flokëve pa dëmtuar shtresën hidrolipidike të epidermës. Përmbajtja e Pantenolit D Bio-Aktiv dhe betainës sigurojnë hidratim optimal të skalpit të kokës, duke ofruar mbrojtje natyrale kundër acarimit, thatësisë së tepërt dhe plasaritjes së lëkurës.

Ekstrakti i kamomilit redukton ndjeshmërinë e tepërt ndaj faktorëve të jashtëm, ndërkohë që  njëkohësisht rigjeneron lëkurën dhe forcon flokët. Shampoja qetëson lëkurën dhe lehtëson irritimet e lëkurës së kokës. Formula jashtëzakonisht e butë e larjes parandalon ndjesinë e djegies në sy.

Shampo nuk i rëndon flokët, ka një efekt kundër ngatërrimit dhe i lë ato të buta dhe të mëndafshta në prekje. Formula me bazë shkume, përveç efikasitetit të saj të provuar, e bën kohën e banjës dhe larjen e flokëve më argëtuese për fëmijët.

Udhëzime mbi përdorimin

Për të porsalindurit: Hidhni një dozë të shampos direkt në vaskë. Lani butësisht kokën e foshnjës tuaj dhe shpëlajeni me ujë të pastër.

Foshnjat, fëmijët dhe të rriturit: Aplikoni shampon në flokë të lagur dhe masazhoni të gjithë lëkurën e kokës. Shpëlajeni tërësisht me ujë.

 

https://pharmaceris.com/en/product/10E16917-13-02/pharmaceris-e-physiological-moisturizing-foam-shampoo-200-ml


Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me pompë

Sasia

200ml

Aqua (Water), Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Myreth Sulfate, Disodium Ricinoleamido MEA-Sulfosuccinate, Betaine, PPG-26-Buteth-26, Polyquaternium-10, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Disodium EDTA, Xanthan Gum, Sodium Carbonate, Calcium Gluconate, Gluconolactone, Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum (Fragrance).

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris – Emotopic – Physiological Moisturizing Foam Shampoo”

LART