- 20%

Pharmaceris – Emotopic- Lipid-Replenishing Formula 3 in 1

3,993.60 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris  Emotopic Lipid-Replenishing Formula 3 in 1

Tre funksione në një produkt të vetëm: Zbutës trupi për banjë, pastrues trupi, krem trupi për rimbushjen e lipideve. Rekomandohet për kujdesin e përditshëm të lëkurës atopike me tharje kronike pa kufizim moshe. Produkt i cili rekomandohet për lëkurën problematike me thatësi dhe forma të ndryshme ekzeme: atopike, alergjike dhe psoriatike, si dhe lëkurë me kruajtje. Mund të përdoret si produkt kujdesi për pacientët gjatë dhe pas trajtimit dermatologjik, p.sh. terapi steroide topikale, për të parandaluar ripërsëritjen e thatësisë.

Formula 3 në 1 rregullon proceset rigjeneruese në epidermë, duke reduktuar skuqjen e tepërt të saj. Përmbajtja e lartë e lipideve 18% dhe përmbajtja zbutëse 32% plotësojnë mungesën e lipideve në mbushjen ndërqelizore, duke forcuar epidermën dhe duke siguruar kohezivitetin e duhur fiziologjik.

Vaji kanola dhe vaji i kërpit ofrojnë vetitë qetësuese dhe kundër kruajtjes, të cilët janë efektivë nga ana mjekësore në kujdesin e lëkurës kundër thatësisë kronike dhe dermatitit atopik, duke mundësuar lehtësim të dëmtimeve. Produkti përthithet shpejt pa lënë mbetje ngjitëse në lëkurë.

Udhëzime mbi përdorimin

Produkt ideal për një banjo relaksuse për të sapolindurit, foshnjat, fëmijët dhe të rriturit: Tretni 1-2 lugë gjelle të produktit në një gotë me ujë të ngrohtë. Përziejini për të përftuar një tretësirë ​​qumështore. Ftojeni dhe shtojani banjës suaj. Mos përdorni produkte larëse shtesë. Pas larjes, thajeni lëkurën butësisht me një peshqir. Tregoni kujdes kur të dilni nga banja për shkak të sipërfaqes së saj të rrëshqitshme.

Formula për larjen e trupit për foshnjat nga 6 muajsh, fëmijët dhe të rriturit: Aplikoni një sasi të vogël në lëkurë të lagur dhe shpërndajeni në mënyrë të barabartë. Shpëlajeni me ujë dhe thaheni me një peshqir, pa e fërkuar. Në kontakt me ujin, formula kthehet në një locion larës të butë, me vaj e pa shkumë. Nuk ka nevojë të përdorni produkte larëse shtesë.

Formula për rimbushjen e lipideve për foshnjat nga 6 muajsh, fëmijët dhe të rriturit: Aplikojeni në lëkurën e pastër dhe të thatë të trupit. Përdoreni një ose dy herë në ditë.

 

https://pharmaceris.com/en/product/10E16916-13-01/pharmaceris-e-lipid-replenishing-formula-3in1-for-body-500-ml

 

Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Vazo

Sasia

500ml

Aqua (Water), Isopropyl Palmitate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Canola (Canola) Oil, Ceteareth-20, Cetearyl Alcohol, Paraffin, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Tocopheryl Acetate, Glyceryl Stearate, Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil, Sodium Polyacrylate, Glycerin, Hydroxyacetophenone, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, BHA, Citric Acid.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris – Emotopic- Lipid-Replenishing Formula 3 in 1”

LART