Zbritje

Pharmaceris – Emotopic emulsion larës për lëkura atopike

1,722.40 Lekë2,340 Lekë

(E Everyday Bath Emulsion)

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris – Emotopic Everyday Bath Emulsion

Një formulë delikate, nuk shkumon, pa SLS, SLES dhe sapun të rekomanduar për larjen e përditshme të trupit për të parandaluar simptomat e dermatitit atopik (AD) të tilla si lëkura e thatë, irritim, skuqje.

Në kombinim me ujin, krijon një emulsion delikat, hidratues me teksturë qumështi. Pastron në mënyrë efektive trupin nga papastërtitë duke ndihmuar në ruajtjen e gjendjes dhe funksionimit të duhur të lëkurës që nga dita e parë.

Formula e pasur e emulsionit e bazuar në një kombinim unik të vajit të kërpit, kanolës dhe vajit të sojës, rikthen barrierën mbrojtëse natyrore të lëkurës, duke zvogëluar thatësinë, irritimin, acarimin, si dhe ndjeshmërinë e tepërt ndaj faktorëve të jashtëm.

Emulsioni përveç vetive pastruese parandalon humbjen e ujit nga epiderma (TEWL) dhe  hidraton lëkurën për një kohë të gjatë.

Përbërësit e zgjedhur posaçërisht lejojnë të plotësojnë mungesën e lipideve në lëkurë duke siguruar mbrojtje natyrale duke forcuar gjithashtu funksionet e saj mbrojtëse kundër faktorëve të jashtëm të dëmshëm.

Udhëzime mbi përdorimin

Mosha 0-6 muaj: 

 • Hidhni 1-2 kapakë në një vaskë për fëmijë të mbushur me ujë.
 • Temperatura e ujit duhet të jetë rreth 37° C.
 • Lani butësisht trupin dhe kokën e foshnjës tuaj.
 • Thani lëkurën butësisht me një peshqir, pa e fërkuar.

Fëmijët dhe të rriturit:

 • Hidhni 4 kapakë emulsion në një vaskë të mbushur me ujë.

Info. Shtesë

Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe

Sasia

200ml, 400ml

Glycine Soja (Soybean) Oil, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Canola (Canola) Oil, Isohexadecane, PEG-40 Sorbitan Peroleate, PPG-15 Stearyl Ether, Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil, BHA, BHT.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris – Emotopic emulsion larës për lëkura atopike”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART