- 20%

Pharmaceris – Emotopic – Creamy Body Shower Gel

2,072.80 Lekë

Out of stock

Join the waitlist to be emailed when this product becomes available

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris Emotopic Creamy Body Shower Gel

Formulë delikate, pa shkumë, e rekomanduar për kujdesin e përditshëm të lëkurës së ndjeshme, të thatë, të ashpër, të prirur për acarim, kruajtje dhe djegie. Gjithashtu mund të përdoret për lëkura të shëndetshme për të parandaluar tharjen dhe për të minimizuar rrezikun e zhvillimit, intensifikimit dhe përsëritjes së simptomave të dermatitit atopik. Nuk ka asnjë kufizim moshe dhe nuk kërkon përdorimin e një agjenti pastrues shtesë.

Xheli për larje trupi është krijuar bazuar në zbutës aktivë, pastron butësisht lëkurën, duke e lënë atë intensivisht të hidratuar, të lëmuar dhe të butë në prekje. Jashtëzakonisht delikate, biokompatibile me pehash fiziologjik të lëkurës, baza e larësit nuk ndikon në barrierën mbrojtëse të lëkurës. Parandalon tharjen e tepërt dhe të epidermës.

Vaji i Kanola-s, për shkak të vetive unike ushqyese dhe qetësuese, ndihmon në rivendosjen e ekuilibrit natyral dhe fiziologjik të lëkurës. Në kombinim me vajin e kërpit, i pasur me acide yndyrore esenciale (acidet yndyrore esenciale) – acide linoleike dhe α-linolenic me veti të vajit, mundëson efikasitet të lartë në trajtimin e lëkurës së thatë dhe atopike, duke rikthyer qetësinë dhe duke eliminuar tensionin dhe ndjesinë e vrazhdësisë.

Xheli përmban vitaminë E rigjeneruese të epidermës, e cila siguron lubrifikimin dhe ushqyerjen e duhur të epidermës, rindërton barrierën natyrale hidrolipide të lëkurës, duke e mbrojtur atë nga efektet negative të faktorëve të jashtëm.

Udhëzime mbi përdorimin

Për të porsalindurit dhe foshnjat deri në 6 muaj: Shtoni disa doza (2-3) të xhelit në vaskën e foshnjës të mbushur me ujë, më pas përzieni ujin me dorën tuaj. Temperatura e ujit duhet të jetë rreth 37°C. Lani butësisht trupin dhe kokën e fëmijës. Thajeni butësisht lëkurën me një peshqir, duke shmangur fërkimin.

Për fëmijët dhe të rriturit: Aplikoni një sasi të vogël xheli në lëkurë dhe përhapeni butësisht në sipërfaqen e saj. Më pas shpëlajeni me ujë dhe thajeni trupin me një peshqir, duke shmangur fërkimin.

 

https://pharmaceris.com/en/product/10E16911-13-02/pharmaceris-e-creamy-body-wash-gel-bio-compatible–ph-neutral-400-ml

0/5 (0 Reviews)
Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Shishe me pompë

Sasia

400ml

Aqua (Water), Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Canola (Canola) Oil, Coco-Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoyl Glutamate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil, Xanthan Gum, Hydroxyacetophenone, Dicaprylyl Ether, Lauryl Alcohol, Lonicera Caprifolium (Honeysuckle) Flower Extract, Citric Acid, Laureth-2, PEG/PPG-120/10 Trimethylolpropane Trioleate, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, BHA, Tocopheryl Acetate.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris – Emotopic – Creamy Body Shower Gel”

LART