- 20%

Pharmaceris – DS Octopirox Soothing Face Cream (SPF 15)

Original price was: 2,590 Lekë.Current price is: 2,072 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris DS Octopirox Soothing Face Cream (SPF15)

Kremi rekomandohet për kujdesin e përditshëm të lëkurës së skuqur dhe seborroike të prirur për luspa (veçanërisht rreth hundës, midis vetullave, në ballë dhe në zonën rreth gojës).

Gjithashtu rekomandohet gjatë trajtimit për dermatitin seborroik dhe për parandalimin e deskuamimit të lëkurës. I specializuar me veti qetësuese, hidratuese dhe ripërtëritëse të lipideve për lëkurën e prekur nga aknet. Produkti rikthen një ekuilibër të shëndetshëm në lëkurë duke forcuar barrierën e saj mbrojtëse.

Redukton luspat dhe e bën lëkurën më pak të prirur ndaj acarimeve. Octopirox® me aktivitetin e tij të fuqishëm antibakterial rikthen ekuilibrin në mikroflorën e lëkurës, duke parandaluar përsëritjen e simptomave të dermatitit seborroik.

 • Normalizon prodhimin e yndyrës për të siguruar një efekt mattifikues.
 • Përmban SPF 15 për të mbrojtur lëkurën nga rrezatimi UV.
 • Tolerancë dhe efikasitet i lartë
 • Testuar klinikisht dhe dermatologjikisht

Përbërësit aktivë

 • Octopirox me aktivitetin e tij të fuqishëm antibakterial dhe antimykotik, rikthen ekuilibrin në mikroflorën e lëkurës, duke parandaluar përsëritjen e simptomave të dermatitit seborrheik. Ndihmon në eliminimin e papulave dhe pustulave.
 • Filtra UVA dhe UVB reflektojnë dhe thithin rrezet e diellit për të ofruar mbrojtje efektive të lartë nga rrezet e forta të diellit.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikoni kremin në lëkurë të pastër. Shmangni zonën e syve.

Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

30ml

Aqua (Water), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Alcohol, Glycerin, Hydrogenated Olive Oil Decyl Esters, Potassium Cetyl Phosphate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Sodium Polyacrylate, Piroctone Olamine, Allantoin, Ethylhexyl Triazone, Citric Acid, Chlorphenesin, Methylparaben

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris – DS Octopirox Soothing Face Cream (SPF 15)”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART