- 20%

Pharmaceris – Albucin-PP Cream Ampoules

Original price was: 4,391 Lekë.Current price is: 3,512.80 Lekë.

Për kujdesin e përditshëm të lëkurës (fytyrë, qafë, dekolte, krahë) me hiperpigmentim, shenja kafe ose ton të pabarabartë.
Rekomandohet për lëkurë të ndjeshme dhe të yndyrshme.

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris Albucin PP Whitening Essence Correcting Brown Marks

Për kujdesin e përditshëm të lëkurës (fytyrë, qafë, dekolte, krahë) me hiperpigmentim, shenja kafe ose ton të pabarabartë.
Rekomandohet për lëkurë të ndjeshme dhe të yndyrshme.

 • Niacinamide (Vitamina B3, Vitamina PP) – ndihmojnë në rigjenerimin e barrierës lipidike epidermale, duke forcuar enët e gjakut dhe duke reduktuar dukshmërinë e tyre. Stimulon sintezën e kolagjenit dhe normalizon prodhimin e ceramideve dhe maturimin epidermal. Përmirëson nivelet e hidratimit të lëkurës, rrit elasticitetin dhe redukton njollat. E bën lëkurën më të lëmuar dhe më të fortë.
 • Acidi salicilik – eksfolion butësisht qelizat e vdekura të epidermës. Rikthen strukturën e njëtrajtshme të lëkurës dhe siguron një pamje të shëndetshme.
 • Ekstrakti i lëvores së shelgut – tregon veti antibakteriale dhe ka një efekt qetësues në lëkurë. Ka veti antiseptike dhe rregullon procesin e eksfolimit të qelizave të vdekura të lëkurës për të parandaluar papërsosmëritë e reja.

Efikasitet dhe tolerancë e lartë. E testuar dermatologjikisht.

Udhëzime mbi përdorimin

Përdoreni esencën çdo ditë në mëngjes ose para gjumit, duke e aplikuar butësisht në lëkurë të pastër. Prisni derisa të përthithet plotësisht. Përdoreni çdo ditë për të paktën 4-6 javë. Mund të përdoret si trajtim ditën ose natën.

Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

4×3 ml

Aqua (Water), Glycerin, Niacinamide, Panthenol, Polysorbate 20, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Ethylhexylglycerin, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Citric Acid, Zinc PCA, Arctium Lappa Root Extract, Biotin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Pharmaceris – Albucin-PP Cream Ampoules”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART