- 20%

Pharmaceris – A & E – Sensilix

(1 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 5,491 Lekë.Current price is: 4,392.80 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris – A & E – Sensilix 

Nga natyra, lëkura alergjike është më e prirur ndaj mikro-irritimeve dhe në këtë mënyrë plaket më shpejt, me rrudhat që bëhen më të thella, si rrjedhojë lëkura e tillë perceptohet si më e vjetër.

 • Serumi me një përqendrim të lartë të vitaminës E (8%) ndihmon në parandalimin e mikroirritimit të lëkurës të shkaktuar nga faktorë të jashtëm, duke rritur vetitë e saj natyrore dhe antioksiduese.
 • Ai rigjenerohet në mënyrë aktive duke ngadalësuar procesin fiziologjik të plakjes.
 • Lëkura bëhet më e fortë, rrudhat e thella unifikohen dhe tekstura e lëkurës bëhet më e lëmuar.
 • Lëkura hidratohet dhe pasurohet shumë më mirë, ndërkohë që i kthehet pamja e shëndetshme dhe natyrale.
 • Shumë efektiv si pjesë e kujdesit rigjenerues pas procedurave të mjekësisë estetike me përdorimin e lazerit, peeling-ut dhe mikrodermabrasionit.

Rekomandohet për lëkurën alergjike dhe të ndjeshme e cila, si pasojë e plakjes fiziologjike, hollohet, bëhet e brishtë dhe e ashpër me kalimin e moshës dhe ekspozimit ndaj faktorëve mjedisorë.
Trajtimi më i mirë për lëkurën pa jetë dhe tepër të thatë.

Udhëzime mbi përdorimin

Aplikojeni serumin para gjumit në lëkurën e pastruar të fytyrës, qafës dhe dekoltesë.
Fërkojeni në lëkurë dhe ndiqni me kremin e fytyrës.
Përdoret për të paktën një muaj trajtim për lëkurën e shurdhër dhe tepër të thatë.

Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

30ml

Squalane 27,3%
Vitamine A 0,2%
Rapeseed oil
Hempseed oil
Vitamine E 5%
Almond oil
Squalane, Isononyl Isononanoate, Isododecane, Canola (Canola) Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil, Tocopheryl Acetate, BHA, Retinyl Palmita- te, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Tocopherol, Parfum (Fragrance).

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Pharmaceris – A & E – Sensilix
 • Besa V. (blerës i verifikuar)

  Nje produkt fantastik ne kujdesin per lekura te ndjeshme. Le nje lekure te lemuar me efekt lekure qepe pas perdorimit. Shume e kenaqur!

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART