- 20%

Pharmaceris – A Corneo-Sensilium krem qetësues, rigjenerues

(1 përshtypje mbi produktin)

Original price was: 3,069 Lekë.Current price is: 2,455.20 Lekë.

Përshkrimi i Produktit

Pharmaceris – A Corneo-Sensilium Dermo-Regenerating Soothing Cream

Krem i cili ka një veprim korrigjues në epidermën e dëmtuar. Rigjeneron intensivisht lëkurën pas trajtimeve, dëmtimit mikro, irritimit dhe gërvishtjeve. Ka një efekt forcues dhe rikthyes në trashësinë fiziologjike të epidermës. Hidraton lëkurën, duke eleminuar thatësinë e epidermës dhe rivendosjen e ekuilibrit natyror të shtresës mbrojtëse të shtresës-kornesë. Vaji i kërpit ka një efikasitet mjekësor në lehtësimin e irritimit, kruajtjes dhe eritemës.

 • Tolerancë dhe efikasitet të lartë
 • Testuar klinikisht dhe dermatologjikisht

Udhëzime mbi përdorimin

Kremi duhet të aplikohet 1 ose 2 herë në ditë ose, në varësi të nevojave, në lëkurën e pastruar dhe tharë më parë.

Firma

Pharmaceris

Mosha

Të gjithë

Forma

Tubet

Sasia

75ml

Aqua (Water), Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Isopropyl Isostearate, Propanediol, Hydrogenated Olive Oil Decyl Esters, Glycerin, Isononyl Isononanoate, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Cetearyl Alcohol, Aluminium Sucrose Octasulfate, Cannabis Sativa (Hemp) Seed Oil, Glyceryl Behenate, PEG-75 Stearate, Hydrogenated Sunflower Seed Oil, Inulin, Propylene Glycol, Ceteth-20, Steareth-20, Adansonia Digitata Seed Oil, Pentylene Glycol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Allantoin, Hydroxyacetophenone, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Tromethamine, BHA, Triisostearin, Dioscorea Villosa (Wild Yam) Root Extract, Silver (nano), Phenoxyethanol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.

Pështypjet mbi produktin
 • 4
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  200%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Pharmaceris – A Corneo-Sensilium krem qetësues, rigjenerues
 • Jona D. (blerës i verifikuar)

  E kam perdorur ne sezonin e alergjise per te qetesuar irritimet e lekures. Perhapet lehtesisht dhe nuk ndihet ne lekure, megjithate per mua nuk ka dhene rezultat ndonje rezultat wow.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART