Parodontax – Pastë dhëmbësh zbardhuese

500 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Pasta zbardhuese e dhëmbëve Parodontax është formuluar për të ndihmuar në reduktimin efektiv të pllakës bakteriale.

 • Gjakderdhja e mishrave të dhëmbëve mund të shkaktohet nga formimi i pllakës bakteriale.
 • Formula e bikarbonatit të natriumit, përveç larjes së përditshme, pastron dhëmbët duke nxitur reduktimin e pllakës, duke ndihmuar kështu në reduktimin e gjakderdhjeve të herëpashershme.
 • Formula e tij e bazuar në fluor ndihmon në parandalimin e shfaqjes së kaviteteve.

E përdorur rregullisht, pasta e dhëmbëve ndihmon në rikthimin e bardhësisë natyrale të dhëmbëve duke hequr njollat sipërfaqësore.

Udhëzime mbi përdorimin

Rekomandohet të lani dhëmbët dy herë në ditë dhe jo më shumë se tre larje.
Mos e përdorni tek fëmijët nën 12 vjeç.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Glaxosmithkline

Mosha

12+

Forma

Tubet

Sasia

75ml

Sodium Bicarbonate, Aqua, Glycerin, Hydrated Silica, Alcohol, Cocamidopropyl Betaine, Mentha Piperita Oil, Mentha Arvensis Oil, Krameria Triandra Extract, Echinacea Purpurea Flower/Leaf/Stem Juice, Chamomila Recutita Extract, Salvia Officinalis Oil, Commiphora Myrrha Extract , Alcohol Denat., Xanthan Gum, Titanium Dioxide, Sodium Fluoride, Sodium Saccharin, Sodium Benzoate, Limonene, Linalool.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Parodontax – Pastë dhëmbësh zbardhuese”

LART