Parodontax – Pastë dhëmbësh Intense Freshness

500 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Pastë dhëmbësh Intense Freshness

Pasta e dhëmbëve me freski intensive Parodontax indikohet për të luftuar gurët, pllakën dentare dhe për të mbrojtur mishrat e dhëmbëve nga gjakderdhja. Ky fenomen mjaft i shpeshtë mund të shkaktohet nga faktorë të ndryshëm, duke përfshirë formimin e pllakës dentare e cila përmban pështymë, mbetje ushqimore dhe veçanërisht baktere.

Kjo e fundit, duke sulmuar këtë pllakë, do të çlirojë aciditetin i cili dëmton dhëmbët dhe ndryshon mishrat e dhëmbëve në formën e një reaksioni inflamator dhe dhimbjeje. Larja e rregullt e dhëmbëve do të ndihmojë në heqjen e kësaj pllake.

Formula e kësaj paste dhëmbësh me freski intensive Parodontax me bazë fluoride gjithashtu ndihmon në parandalimin e kariesit. Bikarbonati i natriumit përdoret për vetitë e tij pastruese dhe zbardhuese, të cilat forcojnë smaltin e dhëmbëve dhe i lejojnë ata t’i rezistojnë sulmit bakterial që i nënshtrohen gjatë gjithë kohës.

Përveç kësaj, pasta e dhëmbëve me freski intensive Parodontax kujdeset për mukozën e gingivës, veçanërisht kur ajo është e ndjeshme. Promovon reduktimin e gjakderdhjes së herëpashershme të mishrave të dhëmbëve dhe siguron një ndjenjë pastërtie në gojën tuaj për orë të tëra.

Udhëzime mbi përdorimin

Lani dhëmbët dy herë në ditë me pastën e dhëmbëve Parodontax.
Mos i kaloni tre larje në ditë.

Mos e përdorni tek fëmijët nën 12 vjeç.

0/5 (0 Reviews)
Firma

Glaxosmithkline

Mosha

12+

Forma

Tubet

Sasia

75ml

Sodium bicarbonate, aqua, glycerin, alcohol, cocamidopropyl betaine, Mentha arvensis oil, Mentha piperita oil, xanthan gum, Echinacea purpurea flower / leaf / stem juice, Krameria triandra extract, aroma, sodium fluoride, Chamomilla recutita extract, Salvia officinalis oil, Commiphora myrrha extract, sodium saccharin, limonene, linalool, CI 77491.
Contains sodium fluoride (1400 ppm fluoride).

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Parodontax – Pastë dhëmbësh Intense Freshness”

LART