Parakito – Sport Spray

2,390 Lekë

Kategoritë: , Firma:

Përshkrimi i Produktit

Rezistent ndaj ujit dhe djersitjes!

Qëndroni të mbrojtur për 8 orë në kushtet më ekstreme (zona tropikale dhe zona të infektuara). Formula Sport është aleati juaj më i mirë për t’ju mbrojtur gjatë udhëtimeve tuaja nën diell ose gjatë aktiviteteve sportive.
Për t’u kujdesur për lëkurën tuaj, të gjitha produktet tona janë të formuluara pa alkool ose përbërës aktivë kimikë.

 • Efektiv për 8 orë
 • I përshtatshëm për fëmijët mbi 36 muaj
 • Jo i përshtatshëm për gratë shtatzëna ose gjidhënëse.
 • Përbërësit aktivë me bazë bimore
 • 0% alkool, 0% DEET

Formula

Formulë me përbërës aktivë ekskluzivisht me origjinë bimore

 • PDM-Citrepel®: përbërësi aktiv është një derivat i vajit të limonit. Është i vetmi repelent natyral midis 4 përbërësve aktivë që mbrojnë në mënyrë më efektive nga mushkonjat dhe rriqrat. Ai vepron në receptorët e tyre ndijor për të siguruar mbrojtje optimale.
 • Teknologjia e patentuar HydrActiv-Complex™: rrit efektin mbrojtës të formulës kundër mushkonjave dhe kundër rriqrave falë sinergjisë midis përbërësit aktiv repelent dhe ekstrakteve hidratues të vajit të kokosit.

Udhëzime mbi përdorimin

Forma e tij e veçantë përshtatet në mënyrë të përkryer me dorën tuaj dhe mikronebulizimi i tij ju lejon të aplikoni shpejt dhe në mënyrë të barabartë në mënyrë që të mos lini asnjë centimetër lëkurë për mushkonjat.

 • Spërkateni në mënyrë të barabartë në lëkurën e ekspozuar nga një distancë prej 15-20 cm.
 • Për fytyrën, spërkateni në duar më pas aplikojeni në ballë dhe faqe.
 • Rekomandohet të aplikoni krem kundër diellit 30 minuta përpara se të aplikoni Spray Parakito®. Përdoreni çdo 6 orë.
 • Për mbrojtje shtesë kundër mushkonjave, spray Parakito® mund të kombinohet me pajisje difuzioni Parakito® si byzylykët.

Kujdes

Ruajeni në temperaturë dhome jashtë mundësive të kapjes nga fëmijët. Nuk rimbushet. Kur të jetë bosh, hidheni shishen në koshin e plehrave si mbetje të zakonshme.
Përdorini produktet biocide me kujdes. Lexoni etiketën përpara përdorimit. Mos e gëlltisni ose mos e aplikoni pranë syve, gojës ose në zona të dëmtuara ose të irrituara të lëkurës. Mbajeni larg fëmijëve. Jo i përshtatshëm për fëmijët nën 36 muaj, apo gratë shtatzëna ose gjidhënëse.

Përmban: Citronellal. Mund të shkaktojë një reaksion alergjik.

Testuar dermatologjikisht – Nuk është testuar tek kafshët

Përbërësit

Biocidal product PT 19 repelent PMD-CITREPEL
Cymbogon winterianus oil, fractioned, hydrated, cyclized (n CAS: 2304455-69-2): 19%

Firma

Parakito

Forma

Shishe me spray

Sasia

75ml

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Parakito – Sport Spray”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART