Parakito – Mosquito Repellent Clip

2,290 Lekë

Merreni kudo me vete!

Kjo kapëse e zgjuar kundër mushkonjave PARA’KITO ofron mbrojtje në lëvizje gjatë gjithë ditës. Çfarëdo që jeni duke bërë, kudo që të shkoni, lëreni të gjithë familjen tuaj të qëndrojë e mbrojtur së bashku. Klipsi vjen me 2 peleta zëvendësuese.

Kategoria: Firma:

Përshkrimi i Produktit

Kjo kapëse e zgjuar kundër mushkonjave PARA’KITO ofron mbrojtje në lëvizje gjatë gjithë ditës. Çfarëdo që jeni duke bërë, kudo që të shkoni, lëreni të gjithë familjen tuaj të qëndrojë e mbrojtur së bashku. Klipi vjen me 2 peleta zëvendësues.

Mbrojtje e vazhdueshme deri në ditë për pelet

 • Kapëse kundër mushkonjave me rimbushje
 • Pelet i prodhuar në Francë
 • Teknologjia e përhapjes së vazhdueshme 24 orë (e patentuar)

E lezetshme. E përshtatshme. Klip-tastik!
Mund të jetë e vogël në përmasa, por kjo kapëse e vogël e zgjuar nuk është për t’u nënvlerësuar. E zgjuar, elegante dhe e gjithanshme, kapet pothuajse në çdo gjë. E vendosur në një karrocë fëmijësh ose çantë, ajo i mban të vegjlit të sigurt ndërsa nuk i arrijnë gishtat e vegjël. Vareni në çantën e dorës ose çantën tuaj, fiksojeni në një mur në sallën e lojërave, ngjiteni mbi lisharsen e kopshtit – i vetmi kufi është imagjinata juaj.

Teknologjia e patentuar DiffuControl-System™, duke përdorur veçanërisht vanilinë, rregullon paqëndrueshmërinë e vajrave esencialë të ngopur në peletat PARA’KITO®, duke mundësuar çlirimin e tyre të qëndrueshëm 24 orë në ditë dhe përhapjen e vazhdueshme deri në 15 ditë.

 • Efekt i vazhdueshëm maskues mbrojtës
 • Gjithë ditën, të gjitha zonat, të gjitha klimat
 • Difuzion i vazhdueshëm deri në 15 ditë për pelet rimbushje
 • Teknologjia e lëshimit të qëndrueshëm 24 orë në ditë (e patentuar)
 • Peleti nuk është në kontakt të drejtpërdrejtë me lëkurën
 • Për të gjithë familjen – Përfshirë personat e ndjeshëm, gratë shtatzëna dhe foshnjat (jashtë mundësive të tyre të kapjes)
 • E papërshkueshme nga uji
 • Pranohet në bagazh dore

Kapsja kundër mushkonjave PARA’KITO është e përshtatshme për gratë shtatzëna, fëmijët e vegjël dhe rekomandohet për personat me alergji ose irritime të lëkurës: nuk përmban asnjë kimikat dhe peleti nuk është në kontakt me lëkurën, gjë që është krejtësisht e sigurt.

Udhëzime mbi përdorimin

Një pelet përshtatet në xhepin rrjetë në pjesën e jashtme të kapëses. Ndërsa përbërësit aktivë të vajrave lëshohen në ajër, ato ndihmojnë në maskimin e aromave njerëzore që përndryshe do të tërhiqnin mushkonjat endacake. Super e thjeshtë, super efektive.

 1. Fusni peletin aktiv në kapëse
 2. Kapeni atë në çantën/karrocën, rripin ose pajisje tjetër ose mbajeni pranë jush
  *15 ditë radhazi difuzion për pelet

Kujdes

Përdorni biocide në mënyrë të sigurt. Para përdorimit, lexoni informacionin e etiketës dhe produktit. Mbajeni larg fëmijëve. Mos gëlltitni, mos lëpini, lani duart pas trajtimit. Për të shmangur rrezikun e thithjes dhe gëlltitjes, mos e lini brenda mundësive të kapjes të fëmijëve nën 36 muaj. Nëse shfaqet acarim ose shqetësim, ndërpriteni përdorimin. Nëse nevojitet këshilla mjekësore, mbani në dorë etiketën e produktit, Nëse peleti bie në kontakt me lëkurën: Lajeni me ujë të bollshëm. Nëse peleti bie në kontakt me sytë: Shpëlajeni me kujdes me ujë për disa minuta. Hidheni në përputhje me rregulloret lokale.

0/5 (0 Reviews)

Info. Shtesë

Firma

Parakito

Modeli

Black, Camo, Pink Dot, Star

Forma

Shishe me spray

Sasia

75ml

VAJ ESENCIAL LAVANDINË, VAJ ESENCIALE CITRONELLA, VAJ ESENCIALE BERHENI, VAJ ESENCIALI I PISHES, VAJ ESENCIALI I BUDHËS SË KARAFILIT, VAJ ESENCIAL PERMENE, VAJ ESENCIALE PATCHOULI.
Pa DEET, pa OMGJ, pa gluten, pa parabene, pa ftalate, pa testime tek kafshët

Produkt biocid TP 19 Repelent

Vaj esencial Lavandin (CAS 91722-69-9): 22%

Përmban vajra esencialë: Lavandin, Citronella, Geranium, Pema e Pishës, Karafil, Mente dhe Patçuli.

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Parakito – Mosquito Repellent Clip”

LART