Parakito – Family Spray

2,390 Lekë

In stock

Kategoria: Firma:

Përshkrimi i Produktit

Parakito Family Spray

Sprej i pasuruar me bajame të ëmbla dhe gjalp shea.
Falë teksturës kremoze qumështi dhe përbërësve të shkëlqyer, formula është ideale për të mbrojtur lëkurën e ndjeshme kundër sulmeve të mushkonjave dhe rriqrave për 7 orë. E përshtatshme gjithashtu për gratë shtatzëna dhe foshnjat mbi 12 muaj.

 • Efektiv për 7 orë
 • I përshtatshëm për të gjithë familjen
 • I përshtatshëm për fëmijët mbi 12 muaj
 • Përbërësit aktivë me bazë bimore
 • 0% alkool, 0% DEET
 • Nuk është testuar në kafshë
 • Efektive kundër mushkonjave të zakonshme si dhe rriqrave

Formula

Formulë me përbërës aktivë ekskluzivisht me origjinë bimore

 • PDM-Citrepel®: përbërësi aktiv është një derivat i vajit të limonit. Është i vetmi repelent natyral midis 4 përbërësve aktivë që mbrojnë në mënyrë më efektive nga mushkonjat dhe rriqrat. Ai vepron në receptorët e tyre ndijor për të siguruar mbrojtje optimale.
 • Gjalp Shea: Efekt qetësues
 • Bajame e ëmbël: Efekt hidratues
 • Teknologjia e patentuar ClayCell-Complex™: Falë përdorimit të lidhësve me origjinë minerale (balte) dhe bimore (celuloze), pa alkool apo surfaktantë sintetikë, teknologjia e Formulimit të Patentuar ClayCell-Complex™ kufizon depërtimin e përbërësve aktivë repelentë në epidermë dhe promovon efektivitetin e tyre.

Udhëzime mbi përdorimin

Forma e tij e veçantë përshtatet në mënyrë të përkryer me dorën tuaj dhe mikronebulizimi i tij, ju lejon të aplikoni shpejt dhe në mënyrë të barabartë në mënyrë që të mos lini asnjë centimetër lëkurë për mushkonjat.

 • Spërkateni në mënyrë të barabartë në lëkurën e ekspozuar nga një distancë prej 15-20 cm.
 • Për fytyrën, spërkateni në duar më pas aplikojeni në ballë dhe faqe.
  Rekomandohet të aplikoni krem kundër diellit 30 minuta përpara se të aplikoni Spray Parakito®. Përdoreni çdo 7 orë.
  Për mbrojtje shtesë kundër mushkonjave, spray Parakito® mund të kombinohet me pajisje difuzioni Parakito® si byzylykët.

Kujdes

Ruajeni në temperaturë dhome jashtë mundësive të kapjes nga fëmijët. Nuk rimbushet. Kur të jetë bosh, hidheni shishen në koshin e plehrave si mbetje të zakonshme.
Përdorini produktet biocide me kujdes. Lexoni etiketën përpara përdorimit. Mos e gëlltisni ose mos e aplikoni pranë syve, gojës ose në zona të dëmtuara ose të irrituara të lëkurës. Mbajeni larg fëmijëve. Jo i përshtatshëm për fëmijët nën 12 muaj.

*1 aplikim në ditë rekomandohet për foshnjat nga 12 deri në 18 muaj.

Testuar dermatologjikisht – Nuk është testuar tek kafshët

Përbërësit

Produkt biocid PT 19 repelent PMD-CITREPEL
Vaj Cymbogon winterianus, i fraksionuar, i hidratuar, i ciklizuar (n CAS: 2304455-69-2): 19%

0/5 (0 Reviews)
Firma

Parakito

Mosha

12m+

Forma

Shishe me spray

Sasia

75ml

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Parakito – Family Spray”

LART