Parakito – Bite Relief Cream (3m+)

1,790 Lekë

Krem pas pickimit

Ftohës, qetësues dhe i përqëndruar, ky krem ka një efekt freskues dhe qetësues që redukton ndjesinë e kruajtjes nga pickimi i mushkonjave dhe insekteve të tjera.

In stock

Përshkrimi i Produktit

Ftohës, qetësues dhe i përqëndruar, ky krem ka një efekt freskues dhe qetësues që redukton ndjesinë e kruajtjes nga pickimi i mushkonjave dhe insekteve të tjera.

 • Ofron efekt qetësues që redukton ndjesinë e kruajtjes
 • Të rriturit dhe fëmijët nga 3 muaj e lart
 • Mund të përdoret nga gratë shtatzëna
 • Sterilizues dhe hidratues
 • Përbërës natyral – Aplikim në lëkurë
 • Funksionon për të gjitha pickimet e insekteve
 • Formula e prodhuar në Francë
 • I testuar dermatologjikisht
 • Hipoalergjik – Pa Paraben
 • Sasia: 40 ml

Udhëzime mbi përdorimin

Ky tubet përmban një formulë të koncentruar ekstraktesh bimore që janë zgjedhur me dorë për vetitë e tyre qetësuese dhe anti-inflamatore. Për efekt maksimal, aplikojeni drejt në zonën e prekur sa më shpejt të jetë e mundur pasi të keni kafshuar.

 • Aplikojeni direkt në sipërfaqen e kruajtjes
 • Masazhoni butësisht kremin rreth pickimit
 • Për efekt më të mirë, aplikojeni xhelin direkt në zonën e prekur sa më shpejt të jetë e mundur pas një pickimi

Kujdes

Mos e aplikoni afër syve, gojës ose në zona të plagosura ose të irrituara të lëkurës. Në rast reagimi ndaj kremit, lani me ujë të pastër; kërkoni këshilla mjekësore nëse simptomat vazhdojnë.

Përbërësit:

Formula hipoalergjike përmban kamomilzink, rozmarinë, gjalpë shea, vitaminë B5 dhe përbërës të tjerë natyralë për të lehtësuar kruajtjen, për të shëruar dhe rigjeneruar lëkurën dhe për të vepruar si një antiseptik

0/5 (0 Reviews)
Firma

Parakito

Mosha

Të gjithë

Mosha e fëmijës

3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 12+

Forma

Tubet

Sasia

40ml

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Parakito – Bite Relief Cream (3m+)”

LART