Parakito – Beauty Spray

2,390 Lekë

In stock

Përshkrimi i Produktit

Parakito – Beauty Spray

Struktura e thatë e vajit, nuk krijon një shtresë të yndyrshme në lëkurë dhe ka një teksturë që nuk ngjit e cila ju ofron një përvojë aplikimi 100% të këndshme!

 • Efektiv për 6 orë
 • I përshtatshëm për të gjithë familjen
 • I përshtatshëm për fëmijët mbi 6 muaj
 • I pasuruar me kokos dhe shea
 • Aroma natyrale Monoi
 • Përbërësit aktivë me bazë bimore
 • 0% alkool, 0% DEET
 • Nuk është testuar në kafshë
 • Efektive kundër mushkonjave tigër dhe mushkonjave të zakonshme si dhe rriqrave

Formula:

Formulë me përbërës aktivë ekskluzivisht me origjinë bimore

 • PDM-Citrepel®: përbërësi aktiv është një derivat i vajit të limonit. Është i vetmi repelent natyral midis 4 përbërësve aktivë që mbrojnë në mënyrë më efektive nga mushkonjat dhe rriqrat. Ai vepron në receptorët e tyre ndijor për të ofruar mbrojtje optimale në siguri të plotë.
 • Vitamina E dhe vajrat e kokosit, jojoba, bajameve të ëmbla: veti hidratuese dhe qetësuese
 • Ekstraktet e gjalpit Shea dhe Liquorice : veti qetësuese dhe restauruese
 • Teknologjia e patentuar HydrActiv-Complex™: rrit efektin mbrojtës të formulës kundër mushkonjave dhe kundër rriqrave falë sinergjisë midis përbërësit aktiv repelent dhe ekstrakteve hidratues të vajit të kokosit.

Përdorimi:

Forma e tij e veçantë përshtatet në mënyrë të përkryer me dorën tuaj dhe mikronebulizimi i tij ju lejon të aplikoni mbrojtjen tuaj shpejt dhe në mënyrë të barabartë në mënyrë që të mos lini asnjë centimetër lëkurë për mushkonjat.

 • Spërkateni në mënyrë të barabartë në lëkurën e ekspozuar nga një distancë prej 15-20 cm.
 • Për fytyrën, spërkateni në duar më pas aplikojeni në ballë dhe faqe.

Rekomandohet të aplikoni krem kundër diellit 30 minuta përpara se të aplikoni Spray Parakito®. Përdoreni çdo 6 orë.
Për mbrojtje shtesë kundër mushkonjave, spray Parakito® mund të kombinohet me pajisje difuzioni Parakito® si byzylykët.

Kujdes:

Ruajeni në temperaturë dhome jashtë mundësive të kapjes nga fëmijët. Nuk rimbushet. Kur të jetë bosh, hidheni shishen në koshin e plehrave si mbetje të zakonshme.
Përdorini produktet biocide me kujdes. Lexoni etiketën përpara përdorimit. Mos e gëlltisni ose mos e aplikoni pranë syve, gojës ose në zona të dëmtuara ose të irrituara të lëkurës. Mbajeni larg fëmijëve. Jo i përshtatshëm për fëmijët nën 6 muaj.
Testuar dermatologjikisht – Nuk është testuar tek kafshët

Përbërësit:

Produkt biocid PT 19 repelent PMD-CITREPEL
Vaj Cymbogon winterianus, i fraksionuar, i hidratuar, i ciklizuar (n CAS: 2304455-69-2): 3,5%

0/5 (0 Reviews)
Firma

Parakito

Mosha

6m+

Forma

Shishe me spray

Sasia

75ml

vitamin E and organic vegetal oils (coconut, jojoba, sweat almond)
highly concentrated extracts of shea butter and liquorice
Plant-based active
Alcohol free
DEET free

0/5 (0 Reviews)
Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Parakito – Beauty Spray”

LART