Otosan – Nasal Wash

(1 përshtypje mbi produktin)

3,430 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Otosan – Nasal Wash

Meqenëse hunda është vazhdimisht në kontakt me një numër të madh të alergeneve, papastërtive dhe pluhurave ndotës, mbajtja e hundës të pastër është hapi i parë për të parandaluar ndryshimet e mukozës së hundës (hunda e bllokuar, irritim dhe thatësi) dhe për të lejuar qarkullimi e ajrit në traktin respirator. Otosan Nasal Wash është ideal për higjenën e përditshme të mukozave të hundës dhe si një ndihmës për trajtimin e alergjive, ftohjeve dhe sinositit.

Benefitet :

 • siguron pastrimin e mukozës së hundës;
 • favorizon pastrimin mukociliar;
 • përmirëson frymëmarrjen;

Paketa përmban:

 • Një shishe e lehtë për t’u përdorur për hundën
 • Një pako që përmban 30 bustina me tretësirë ​​të kripur të pasuruar me bikarbonat natriumi dhe acid hialuronik me veti zbutëse dhe hidratuese

Udhëzime mbi përdorimin

Mbushni shishen me ujë të ngrohtë të pijshëm në një temperaturë prej 35-40°C, deri në vijën që tregon nivelin e 240 ml. Vendoseni një ose dy bustina: tretësirë ​​izotonike ose hipertonike. Shkundeni shishen derisa tretësira të tretet plotësisht në ujë. Vendoseni fundin e shishes në hundë ndërsa merrni frymë me gojën hapur. Shtypni butësisht në bazën e shishes. Përsëriteni të njëjtën gjë në anën tjetër të hundës.

Pas çdo përdorimi, mbushni shishen me ujë dhe disa pika sapun të lëngshëm, pastaj tundeni fuqishëm për pastrim efektiv. Kur të keni mbaruar, shplajeni. Rekomandohet zëvendësimi i shishes një herë në 3 muaj.

Firma

Otosan

Mosha

Të gjithë

Forma

Bustina, Shishe

Sasia

30

Sodium Chloride, Sodium Bicarbonate, Hyaluronic Acid.

Pështypjet mbi produktin
 • 5
  vlerësime
 • 5 Yje
  100%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
1 përshtypje për Otosan – Nasal Wash
 • .

  Zgjidhe për hundët e bllokuara. Sidomos me femijët e vegjël, që nuk dinë ti shfryjnë vetë sekrecionet nazale.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Jepni mendimin tuaj

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART