Otipax – Ear Drops

470 Lekë

Përshkrimi i Produktit

Otipax – Ear Drops

Otipax përmban si përbërës aktivë Phenazone dhe Lidocaine hydrochloride.

Trajton dhimbjen dhe inflamacionin e lidhur me infeksionin akut të veshit të mesëm (otitis media), pavarësisht nëse shkaktohet nga bakteret, viruset ose ndryshimi i presionit gjatë një fluturimi ose gjatë zhytjes në skuba.

Indikacionet

 • Trajtimi i otitit media akut (i shoqëruar me dhimbje)
 • Trajtimi i otitit bakterial ose viral.
 • Trajtimi i otitit barotraumatik.

Udhëzime mbi përdorimin

Anoni kokën anash dhe futeni tretësirën në vesh. Mbajeni kokën në këtë pozicion për 10 minuta.

4 pika në vesh për trajtim, 2 ose 3 herë në ditë.

Kohëzgjatja e trajtimit nuk duhet të kalojë 10 ditë.

Është i përshtatshëm për fëmijë nga 6 deri në 24 muaj dhe të rritur.

Nëse simptomat vazhdojnë, është thelbësore të konsultoheni me mjekun ose farmacistin tuaj.

Firma

Otipax

Mosha

Të gjithë

Forma

Flakon

Sasia

16 g

Pështypjet mbi produktin
 • 0
  vlerësime
 • 5 Yje
  0%
  4 Yje
  0%
  3 Yje
  0%
  2 Yje
  0%
  1 Yll
  0%
Përshtypjet

There are no reviews yet.

Jepni përshtypjen tuaj mbi produktin

Bëhu i pari që jep një përshtypje “Otipax – Ear Drops”

Produkte që mund t'ju interesojnë

LART